In het Rijksmuseum van Oudheden in Leiden opende op 13 okt de tentoonstelling Het Egypte van Hollywood. Naast originele kostuums en filmattributen zijn er ook films uit de collectie van EYE en een topstuk uit de cameracollectie van EYE te zien. De expositie toont zo het archeologische Egypte van drieduizend jaar geleden naast het fantasievolle Egypte van Hollywood.
Al meer dan honderd jaar is het oude Egypte een dankbaar onderwerp voor speelfilms in alle soorten en maten. Het Egypte van Hollywood (13 okt t/m 17 maart 2013) laat zien wat écht Egyptisch is, en wat is verzonnen door de filmmakers. De films die aan bod komen in Het Egypte van Hollywood lopen van 1898 tot nu. Ook ziet u originele kostuums en filmattributen uit Hollywood, zoals Liz Taylors filmsieraden uit Cleopatra (1963), de stenen tafelen en de staf van Mozes uit The Ten Commandments (1956) en het Magische Boek van Amun Ra uit The Mummy Returns (2001).
In samenwerking met EYE vertoont het Rijksmuseum voor Oudheden Abott and Costello meet the mummy (VS, 1955) op 16 december, Beyond the Rocks (VS, 1922) op 10 februari 2013 en After the Battle, die in 2012 in Cannes in première is gegaan, op 3 maart 2013. Ook te zien is een topstuk uit de apparatuurcollectie van EYE: de camera Ernemann Aufnahme Kino Model E uit 1917/18.
Voor de tentoonstelling geldt €2,- toeslag op de reguliere toegangsprijs van het museum. Zie de website van het museum voor meer informatie.