Bekijk trailer

les_uns_et_les_autres_trailer_-_nederlands_ondertiteld

Om deze video te bekijken moet je cookies accepteren klik hier

Les uns et les autres

Claude Lelouchs doorleefd portret van de belevenissen van vier muzikale families voor, tijdens en na de Tweede Wereldoorlog maakte bij verschijning in 1981 grote indruk, vooral door de finale met de wervelende choreografie bij Maurice Ravels Boléro. Digitale restauratie (2K).

Les uns et les autres volgt de levens van vier muzikale stellen en hun kinderen tussen 1936 en 1980. De muziek is wat de personages – werkzaam in de jazz, het variété, de klassieke muziek en het ballet – verbindt, ondanks de grote verschillen in levensloop. De liefde voor de muziek brengt alle personages bij elkaar in de wervelende finale, met een door Maurice Béjart gechoreografeerde opvoering van Ravels Boléro.

Les uns et les autres – met James Caan, Fanny Ardant en Geraldine Chaplin in de hoofdrollen – is een van muziek, dans en levensdrift vervulde historische sage die ons van de politiek roerige jaren dertig via de Tweede Wereldoorlog en de Algerijnse oorlog naar het heden brengt. De film ademt muziek, de dialogen zijn beperkt; de dramatische kracht van Lelouchs ode aan het leven rust voor een belangrijk deel op de tijdens het draaien opgenomen score van Michel Legrand en Francis Lai.

Claude Lelouch (1937) kreeg voor zijn 22ste speelfilm maar liefst vier César-nominaties;  de film werd geselecteerd voor het competitieprogramma van het Cannes Film Festival en werd onderscheiden met de Technische Grote Prijs (beste geluid).

De voorstellingen van 7 tot 13 december zijn geselecteerd door We Are Public en gratis toegankelijk voor leden, mits niet uitverkocht. Reserveren is niet mogelijk. Kaartjes kunnen vanaf een uur voor aanvang worden opgehaald bij de kassa.

voor 16 dec 2017 15:30

algemene informatie

openingstijden

ticketbalie:
zo t/m do: 10.00 - 22.00*

vrij & za: 10.00 - 23.00*

*afhankelijk van aanvang laatste voorstelling

tentoonstelling:
dagelijks: 10.00 - 19.00
vrij: 10.00 - 21.00


meer informatie

online prijzen

film

regulier€10,-
reductie€8,50
vriend€7,50
kind t/m 11 jaar€7,50
Cineville, NFC, KNFGratis (mogelijk toeslag)
10 rittenkaart - alleen te koop aan onze kassa€80,-

tentoonstelling

regulier 

€10,-

reductie* 

€ 8,50

vriend**

€ 7,50

museumkaart 

Gratis

kinderen t/m 11 jaar 

Gratis

kinderen 12 t/m 18 jaar

€5,- 

CJP

€8,- 
Cinevillepas€ 8,-

combiticket expositie & film

€16,50
bereikbaarheid

EYE ligt direct tegenover station Amsterdam Centraal aan de overkant van het IJ en is gemakkelijk te bereiken met de gratis pont. Ook met de auto is EYE goed bereikbaar.
meer informatie

Landelijke vertoningen

Alkmaar, Filmhuis Alkmaar, www.filmhuisalkmaar.nl

Amersfoort, De Lieve Vrouw, t. 033 - 422 65 55, www.lievevrouw.nl

Amsterdam, EYE, t. 020 – 589 14 00, www.eyefilm.nl

Amsterdam, Rialto, t. 020-6623488, www.rialtofilm.nl

Amsterdam, De Uitkijk, t. 020 223 2416. http://uitkijk.nl

Apeldoorn, Podium & Filmtheater Gigant, t. 055 – 521 63 46, www.gigant.nl

Baarn, De Speeldoos, t. 035-541 80 50, https://www.speeldoosbaarn.nl/

Bergen, Cinebergen, online kaartverkoop https://www.cinebergen.nl/

Bussum, Filmhuis Bussum, t. 035 - 693 86 94, www.filmhuisbussum.nl

Delft, Filmhuis Lumen, t. 015 2140226, www.filmhuis-lumen.nl/

Den Haag, Filmhuis Den Haag, t. 070 - 365 60 30, www.filmhuisdenhaag.nl

Deventer, Filmhuis de Keizer, t. 0570 – 600 515, www.filmhuisdekeizer.nl

Doetinchem, Filmhuis Gruitpoort, www.gruitpoort.nl/pagina/film/kaarten.html

Enkhuizen, Cinema Enkhuizen, t. 0229 – 23 22 96, www.cinemaenkhuizen.nl

Gouda, Filmhuis Gouda, t. 0182-522200, www.filmhuisgouda.nl/

Geldermalsen, Lingefilm, online kaartverkoop, https://www.lingefilm.nl/

Groningen, Groninger Forum, online ticketverkoop, www.groningerforum.nl

Haarlem, Filmschuur, t. 023 - 517 39 10, www.filmschuur.nl

Heerlen, Filmhuis De Spiegel, t. 045-5772279, www.filmhuisdespiegel.nl

Hilversum, Filmtheater Hilversum, t. 035 - 623 54 66, www.filmtheaterhilversum.nl

Hoorn, Cinema Oostereiland, www.cinemaoostereiland.nl

Leeuwarden, Slieker Film, t. 058 – 205 03 20, www.sliekerfilm.nl

Lelystad, Agora, t. 0320 - 239 239,  https://agora-lelystad.nl/bioscoop/

Lisse, Filmhuis Lisse, www.filmhuis-lisse.nl

Maastricht, Lumière Cinema, t. 043 – 321 40 80 , www.lumiere.nl

Nijmegen, Filmhuis O42, online kaartverkoop, https://filmhuiso42.nl/

Oosterhout, Theater de Bussel, t. 0162 – 428600, https://www.theaterdebussel.nl/programma/film/

Sittard, De Domijnen, t. 088-5995600, www.dedomijnen.nl

Utrecht, Filmtheater ’t Hoogt, t. 030 - 232 83 88, www.hoogt.nl

Utrecht, Louis Hartlooper Complex, t. 030 - 232 04 50, www.hartlooper.nl

Vlissingen, Cinecity, online kaartverkoop, https://www.cinecity.nl/

Voorschoten, Filmtheater Voorschoten, online kaartverkoop, http://filmtheatervoorschoten.nl/

Winschoten, Cultuurhuis De Klinker, t. 0597-700270  https://www.indeklinker.nl/film/

Zierikzee, FiZi Filmtheater, online reserveren,  http://www.fizi.nl/

Zwolle, Filmtheater Fraterhuis, www.filmtheaterfraterhuis.nl