In april en mei zijn er veel coole films te zien in Eye Filmmuseum. Wij hebben alvast de films op een rij gezet die je in je agenda moet zetten.
Dit jaar verschijnen er acht superheldenfilms. Negen als je M. Night Shyamalans Glass meerekent. Toch is er maar één met een vrouw in de hoofdrol: Captain Marvel.
Denk aan skaten en volwassen worden, een live nagesprek met een queer pornoster, een vrouwen-programma, omgaan met het Franco-verleden en een avondje filmkijken met Steve Bannon.
Stalker (1979) wordt beschouwd als een van de hoogtepunten van Andrej Tarkovski’s oeuvre, en bovendien als een van de meest complexe, gelaagde en ongrijpbare sciencefictionfilms.
Films vol eten zijn heerlijk om naar te kijken. Neem nou Tampopo, die straks in Eye draait. En de andere 5 films hieronder.
Exposed tipt vijf zomerfilms die in de warme avonduren verkoeling brengen. Films als een Zweeds briesje of een koud limonadeglas of een Italiaanse cabriolet.
Voor wie na Stanley Kubricks 2001: A Space Odyssey nog geen genoeg heeft van de ruimte, heb ik 5 tips op een rij gezet.
Het is vijftig jaar geleden dat in Parijs de beroemde studentenopstand van ’68 plaatsvond. Noël Loozen – zelf dwarse filmmaker met een geheel eigen filmstijl - tipt twee films.
In de aanloop naar 4 mei, opdat we niet vergeten, vijf anti-oorlogsfilms die de verwoesting en kracht van de mens in oorlog laten zien.