Niemand kan zo goed over Werner Herzog praten als hijzelf. Aan de hand van zes uitspraken van de mythische filmmaker gaan we in op zijn ideeën over film en zijn manier van werken.
Werner Herzog staat bekend om zijn buitengewone gebruik van kleur om emoties en sferen te creëren. Zijn beige kleurenpalet staat nu symbool voor een grootstedelijke trend.
Met de ResearchLabs geeft Eye jaarlijks het podium aan nieuwe makers en curatoren. Tijdens de elfde editie op 15 april zijn verschillende werken bekroond met Cherry Awards.
De vertrekkend directeur van Eye Filmmuseum is vanwege haar uitzonderlijke verdiensten ten behoeve van cultureel erfgoed benoemd tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau.
Over visuele en narratieve thema's en motieven in Tans oeuvre die met zoeken en vinden en het archief als bron en droom te maken hebben.
Onlangs werd bekend dat Eye Filmmuseum de oudste bewaarde opnamen van het festival in de collectie heeft. Het Library of Congress voegt de film toe aan de National Film Registry.
Journalist en documentairemaker Bregtje van der Haak volgt per 1 april 2023 zittend directeur Sandra den Hamer op.
De tentoonstellingen en een selectie filmprogramma’s in 2023 zijn bekend: onder andere Saodat Ismailova, Werner Herzog, Krzysztof Kieslowski, Andrea Arnold & Lynne Ramsay.
Ivan Barbosa en Roelof Jan Minneboo in gesprek met Jack Monkau (1939), Kenneth Herdigein (1959) en Yootha Wong-Loi-Sing (1987).