Thema

Filmprogramma Martin Scorsese

25 mei t/m 3 september

Bij de overzichtstentoonstelling Martin Scorsese – The Exhibition (25 mei t/m 3 september 2017) is vrijwel het complete oeuvre van de New Yorkse regisseur te zien, van het vroege werk (Boxcar Bertha, Mean Streets) tot latere producties als Hugo en The Wolf of Wall Street.

EYE toont een rijk overzicht van Scorseses filmografie (alle 24 speelfilms), maar laat ook zien waardoor de filmmaker zelf geïnspireerd raakte.

In 'Scorsese Kiest' heeft de regisseur lievelingsfilms en klassiekers die hem hebben gevormd bijeengebracht. Te zien zijn bijvoorbeeld Roberto Rossellini’s Paisà en Stanley Kubricks Barry Lyndon, maar ook de The Insect Woman van Shôhei Imamura of Marlon Brando’s zelden vertoonde cultwestern One Eyed Jacks. Voor de samenstelling putte Scorsese uit de EYE-collectie en de restauraties van de door Scorsese geleide Film Foundation.

like film, love eye

Deel je liefde voor film. Laat je inspireren, profiteer van allerlei voordelen en steun, net als Scorsese, het filmerfgoed. Word nu lid en ontvang twee filmtickets voor het Martin Scorsese filmprogramma. Lees hier alles over de EYE Society.

 
landelijke vertoningen Raging Bull, Taxi Driver & Goodfellas

Amsterdam, EYE, t. 020 – 589 14 00, www.eyefilm.nl

Amsterdam, De Uitkijk, t. 020 223 2416. http://uitkijk.nl

Alkmaar, Filmhuis Alkmaar, t. 072 520 2022, www.filmhuisalkmaar.nl

Almere, Utopolis/Kinepolis, t. 036 530 0063, https://kinepolis.nl/bioscopen/kinepolis-almere

Amersfoort, De Lieve Vrouw, t. 033 - 422 65 55, www.lievevrouw.nl

Amstelveen, Cultuurcentrum Griffioen, t. 020-5985100, griffioen.vu.nl

Amsterdam, Filmhallen, t. 020 8208122, www.filmhallen.nl

Amsterdam, LAB111, t. 020 616 9994, www.lab111.nl/agenda/lab-filmagenda

Amsterdam, Rialto, t. 020 662 3488, www.rialtofilm.nl

Amsterdam, The Movies, t. 020 638 60 16, www.themovies.nl

Apeldoorn, Podium & Filmtheater Gigant, t. 055 – 521 63 46, www.gigant.nl

Arnhem, Focus Filmtheater, t. 026 442 4283, www.focusarnhem.nl

Assen, De Nieuwe Kolk, t. 088 012 88 88, www.dnk.nl/agenda-tickets/bioscoop

Barendrecht, Theater het Kruispunt, t. 0180 615 958, www.theaterhetkruispunt.nl

Breda, Kinepolis, t. 076 782 0600, https://kinepolis.nl/bioscopen/kinepolis-breda

Bussum, Filmhuis Bussum, t. 035 - 693 86 94, www.filmhuisbussum.nl

Delft, Filmhuis Lumen, t. 015 2140226, www.filmhuis-lumen.nl

Den Haag, Filmhuis Den Haag, t. 070 - 365 60 30, www.filmhuisdenhaag.nl

Deventer, Filmhuis de Keizer, t. 0570 – 600 515, www.filmhuisdekeizer.nl

Doetinchem, Filmhuis Gruitpoort, www.gruitpoort.nl/pagina/film/kaarten.html

Dordrecht, Kinepolis, t.  078 782 0000, https://kinepolis.nl/bioscopen/kinepolis-dordrecht

Dordrecht, The Movies, t. 078 720 0777, www.themoviesdordrecht.nl

Eindhoven, Natlab, t. 040 - 294 68 48 , www.natlab.nl

Emmen, Utopolis/Kinepolis Emmen, t. 0591 668 250, kinepolis.nl/bioscopen/kinepolis-emmen

Enkhuizen, Cinema Enkhuizen, t. 0229 – 23 22 96, www.cinemaenkhuizen.nl

Enschede, Concordia, t. 053 430 0999, www.concordia.nl/film/deze-week

Enschede, Kinepolis, t. 053 850 4724, https://kinepolis.nl/bioscopen/kinepolis-enschede

Groningen, Groninger Forum, online ticketverkoop, www.groningerforum.nl

Groningen, Kinepolis, t. 050 750 4200, https://kinepolis.nl/bioscopen/kinepolis-groningen

Haarlem, Filmschuur, t. 023 - 517 39 10, www.filmschuur.nl

Heerlen, Quatro Heerlen, t. 045-571-3030,  http://www.quatrocinema.nl/

Hengelo, Filmhuis Hengelo, t. 074-2556789,  http://www.filmhuishengelo.nl

Hilversum, Filmtheater Hilversum, t. 035 - 623 54 66, www.filmtheaterhilversum.nl

Hoorn, Cinema Oostereiland, www.cinemaoostereiland.nl

Huizen, Wolff/Kinepolis, t. 035-5880633, https://kinepolis.nl/bioscopen/huizen

Leeuwarden, Slieker Film, t. 058 – 205 03 20, www.sliekerfilm.nl

Leiden, Trianon Leiden, t. 071-5123875, www.bioscopenleiden.nl

Maastricht, Lumière, t. 043 - 321 40 80, www.lumiere.nl

Middelburg, Cinema Middelburg, online reserveren, www.cinemamiddelburg.nl

Nijmegen, Filmhuis O42, online kaartverkoop, https://filmhuiso42.nl/

Nijmegen, Lux, t. 0900 - 589 46 36, www.lux-nijmegen.nl

Oosterhout, Oosterhouts Filmcafé, t. 0162 - 722 820, http://www.oosterhoutsfilmcafe.nl

Rotterdam, Cinerama, t. 010-411 5300, www.cineramabios.nl

Rotterdam, KINO, t. 010 268 1160, kinorotterdam.nl

Rotterdam, Lantaren Venster, t. 010 – 2772277, www.lantarenvenster.nl

Sittard, De Domeinen, t. 088-5995600, www.dedomijnen.nl

Utrecht, Kinepolis, t.  030 200 3000, https://kinepolis.nl/bioscopen/kinepolis-jaarbeurs

Utrecht, Louis Hartlooper Complex, t. 030 232 04 50, www.hartlooper.nl

Utrecht,  Filmtheater ’t Hoogt, t. 030 - 232 83 88, www.hoogt.nl

Voorschoten, Filmtheater Voorschoten, t. 071 561 2566, filmtheatervoorschoten.nl

Wassenaar, Filmhuis Wassenaar, https://www.obvw.nl/filmhuis/filmprogramma.html

Zaandam, Filmtheater de Fabriek, t. 075 – 631 19 93 , www.de-fabriek.nl

Zoetermeer, Utopolis/Kinepolis, t.  079 330 0366, https://kinepolis.nl/bioscopen/kinepolis-zoetermeer

Zutphen, Filmtheater Luxor, t. 0575 – 513 750, www.luxorzutphen.nl

Zwolle, Filmtheater Fraterhuis, t. 038 423 0680, www.filmtheaterfraterhuis.nl

 

dit filmprogramma is onderdeel van:

Agenda

 

 

donderdag, 17 aug 2017

  • 14:30
    17 aug 2017
    film

    Hugo (3D)

    Martin Scorsese, VS 2011

    Voor de fantasievolle familiefilm Hugo nam Scorsese het formidabel getekende jeugdboek ‘The Invention...

  • 17:00
    17 aug 2017
    film

    Taxi Driver

    Martin Scorsese, VS 1976

    De archetypische De Niro- en Scorsese-titel: Taxi Driver werd een klassieker, met Robert de...

  • 19:00
    17 aug 2017
    film

    Mean Streets

    Martin Scorsese, VS 1973

    Met zijn rauw-realistische weergave van het uitzichtloze leven van de kleine misdadigers Charlie (...

vrijdag, 18 aug 2017

  • 17:00
    18 aug 2017
    film

    Raging Bull

    Martin Scorsese, VS 1980

    De boksfilm kent vele varianten, maar tot aan Raging Bull had niemand zo rauw en up-front de...

  • 21:30
    18 aug 2017
    film

    Taxi Driver

    Martin Scorsese, VS 1976

    De archetypische De Niro- en Scorsese-titel: Taxi Driver werd een klassieker, met Robert de...

zaterdag, 19 aug 2017

  • 14:45
    19 aug 2017
    film

    Taxi Driver

    Martin Scorsese, VS 1976

    De archetypische De Niro- en Scorsese-titel: Taxi Driver werd een klassieker, met Robert de...

  • 19:00
    19 aug 2017
    film

    Kundun

    Martin Scorsese, VS 1997

    Dit meditatieve portret van de geestelijke leider van Tibet bevestigt andermaal Scorseses reputatie...

  • 21:30
    19 aug 2017
    film

    Goodfellas

    Martin Scorsese, VS 1990

    Scorsese schetst de aantrekkingskracht van een criminele lifestyle op een Iers-Italiaans jongetje in...

zondag, 20 aug 2017

  • 13:45
    20 aug 2017
    film

    Raging Bull

    Martin Scorsese, VS 1980

    De boksfilm kent vele varianten, maar tot aan Raging Bull had niemand zo rauw en up-front de...

  • 16:30
    20 aug 2017
    film

    Al momia (The Night of Counting the Years)

    Shadi Abdel Shalam, EG 1969

    Historisch drama dat speelt ten tijde van de ontdekking van de koninklijke mummies in Deir al-Bahari...

  • 21:30
    20 aug 2017
    film

    Taxi Driver

    Martin Scorsese, VS 1976

    De archetypische De Niro- en Scorsese-titel: Taxi Driver werd een klassieker, met Robert de...

maandag, 21 aug 2017

  • 10:30
    21 aug 2017
    film

    Taxi Driver

    Martin Scorsese, VS 1976

    De archetypische De Niro- en Scorsese-titel: Taxi Driver werd een klassieker, met Robert de...

  • 21:30
    21 aug 2017
    film

    Raging Bull

    Martin Scorsese, VS 1980

    De boksfilm kent vele varianten, maar tot aan Raging Bull had niemand zo rauw en up-front de...

dinsdag, 22 aug 2017

woensdag, 23 aug 2017

donderdag, 24 aug 2017

  • 18:45
    24 aug 2017
    film

    Kundun

    Martin Scorsese, VS 1997

    Dit meditatieve portret van de geestelijke leider van Tibet bevestigt andermaal Scorseses reputatie...

vrijdag, 25 aug 2017

  • 18:45
    25 aug 2017
    film

    The Blue Kite

    Tian Zhuangzhuang, CH/HK 1993

    De Chinese regisseur Tian Zhuangzhuang kreeg een filmverbod van tien jaar, omdat hij in dit historisch...

zaterdag, 26 aug 2017

  • 15:30
    26 aug 2017
    film

    Silence

    Martin Scorsese, VS/JP 2016

    De zoektocht naar hun vermiste mentor in het Japan van de zeventiende eeuw brengt de levens van twee...

zondag, 27 aug 2017

maandag, 28 aug 2017

dinsdag, 29 aug 2017

  • 21:00
    29 aug 2017
    film

    Cape Fear

    Martin Scorsese, VS 1991

    Geen middel liet regisseur Martin Scorsese onbeproefd voor zijn remake van J. Lee Thompsons zwart-...

    Vertoning op Bluray bij Pllek

Volledig aanbod

 

 

Van A tot Z