
All Light, Everywhere
All Light, Everywhere
‘Surveillance’ en ‘veiligheid’ zijn kenmerkende begrippen voor de huidige tijd. Documentairemaker Theo Anthony belicht de impact van de bodycamera: wat neemt die waar en ten behoeve van wie? Politicoloog Francesco Ragazzi houdt een inleidende lezing.

Als je iets vastlegt laat je ook heel veel niet zien, betoogt de Amerikaanse filmmaker Theo Anthony. Hoe ‘objectief’ is het oog van de camera? Kunnen we er van op aan dat de techniek ons waarachtige beelden voorschotelt? Of is de cinema van begin af aan medeplichtig geweest aan de vertekening van de werkelijkheid?
Het zijn een paar van de vragen die Anthony behandel in All Light, Everywhere, speels, filmisch esay over de rol en betekenis van surveillance en controledwang door overheden en securitybedrijven.
De filmmaker focust op het Amerikaanse bedrijf Axon, dat surveillancetechnologie en wapens (tasers) produceeert, onder andere voor het politiekorps van Baltimore. De agenten dragen verplicht een aan het lichaam bevestigde camera. Hoe functioneert de ‘bodycam’ in handen van een controlerend apparaat?
Lezing
Vooraf houdt dr. Francesco Ragazzi, universitair hoofddocent Internationale Betrekkingen (Instituut Politieke Wetenschap, Universiteit Leiden), een lezing over de de inzet van surveillance door (inter)nationale overheden en securitybedrijven.
De avond sluit aan bij de première van de thriller Stranger Eyes (Yeo Siew Hua) waarin surveillancecamera's het leven van een jong echtpaar ontwrichten.
Bijzondere vertoningen
Details
Regisseur
Theo Anthony
Productiejaar
2021
Lengte
140 min.
Voertaal
Engels
Productieland(en)
US


Achteraf nog iets drinken of eten? Reserveer online voor Eye Bar & Restaurant.
Voorrang op tickets? Steun Eye en zie meer.
Voorrang op tickets? Steun Eye en zie meer.
NLEN

