Skip to content
Eye Logo link to homepageEye Film Museum Logo, link to homepage
still Alpha. (Jan-Willem van Ewijk, NL/SI/CH 2024)

Alpha.

Jan-Willem van Ewijk / NL, SI, CH, 2024 / 104 min.

Jan-Willem van Ewijks vierde speelfilm is een messcherpe ontleding van de vader-zoonverhouding. Reinout en Gijs ontmoeten elkaar op de flanken van een ijzige Alpenreus, topacteurs Reinout en Gijs Scholten van Aschat zijn vader en zoon – wat de twee ook in het echt zijn.

poster Alpha. (Jan-Willem van Ewijk, NL/SI/CH 2024)

Na de dood van zijn moeder vertrekt Reinout naar een dorp in de Alpen, waar hij aan de slag gaat als snowboardleraar en mediteert in de natuur. Zijn rustige leven wordt verstoord wanneer zijn extraverte vader Gijs op bezoek komt. Binnen no time is Gijs het meest gevierde lid van de snowboardcommunity en begint hij te flirten met Reinouts vriendin Laura.

Om zijn vaders populariteit niet de overhand te laten nemen, neemt Reinout hem mee op een zware klimtocht, hoog de bergen in. Naarmate de twee steeds verder uitgeput raken en de natuur zich doet gelden, vallen alle beschermende lagen weg: het vader-zoonconflict wordt een overlevingsstrijd.

Innerlijke werelden

De onderlinge blikken en gebaren van de Scholten van Aschats zijn die van een echte vader en zoon, die beiden op de top van hun kunnen spelen. Het camerawerk van Douwe Hennink legt het onherbergzame landschap vast op 4:3-ansichtkaarten met een vlijmscherp randje – de overweldigende krachten van de natuur leggen de innerlijke werelden van de personages bloot.

Alpha.,de vierde lange speelfilm van regisseur Jan-Willem van Ewijk (Nu., 2006; Atlantic., 2014; Pacifica, 2024) werd onderscheiden met het Europa Cinemas Label, de prijs voor Beste Europese film in de Giornate degli autori-sectie van het filmfestival van Venetië.

Voorfilm

Voorafgaand aan de vertoning van Alpha. zie je de korte film IJsvermaak in het Noord-Hollandsche waterland (4') uit de collectie van Eye met beelden van ijspret in winters Noord-Holland anno 1917.

Details

Persons under 9 years must be accompanied by an adultScenes from this movie may cause fearThis movie contains foul language

Regisseur

Jan-Willem van Ewijk

Productiejaar

2024

Productieland(en)

NL, SI, CH

Originele titel

Alpha.

Lengte

104 min.

Taal

Nederlands, Engels, Duits

Ondertiteling

NLD of ENG

Drager

DCP

Toegankelijkheid

Earcatch, Subcatch

Je moet cookies accepteren om dit te kunnen kijken.

still Alpha. (Jan-Willem van Ewijk, NL/SI/CH 2024)
still Alpha. (Jan-Willem van Ewijk, NL/SI/CH 2024)
Achteraf nog iets drinken of eten? Reserveer online voor Eye Bar & Restaurant.
Voorrang op tickets? Steun Eye en zie meer.
NLEN
;

Huidige tentoonstelling

  • 18 januari — 1 juni 2025

    Nuri Bilge Ceylan

    Inner Landscapes

Films, talks & events

Alles

Alle dagen

Alle talen

Sorteer op