Skip to content
Eye Logo link to homepageEye Film Museum Logo, link to homepage
E6335bc4 8c83 467e 84df d6b1e731a48d 0

Cemetery

Carlos Casas / FR, GB, PL, UZ, 2019 / 85 min.

Hoe groot is het verlies voor de mensheid als de laatste olifant zou sterven? Diep in de jungle van Sri Lanka noopt deze suggestieve, geduldige en immersieve film tot een filosofische reflectie over onze relatie met het grootste zoogdier op het land, dat gezegend is met een legendarisch geheugen.

Index 0 0

Geïntrigeerd door de legendes over een mythisch olifantenkerkhof, volgt een groepje stropers Nga, een oude olifant die wellicht de laatste is van zijn soort. Hij werd zijn leven lang verzorgd door Sanra, een olifantendrijver of “mahout” die traditioneel zijn hele leven toegewijd blijft aan één enkel dier. De een na de ander komen de stropers om onder mysterieuze omstandigheden, waarna de kijker zelf op pad moet door het olifantenkerkhof en wat daarna volgt. Zo verandert deze avonturenfilm in een experimentele filmervaring, waarbij de zoektocht diverse stadia van de dood doorloopt en beelden beginnen weg te vallen, om de kijker uiteindelijk achter te laten in een akoestisch landschap.

Het vroegere werk van Casas illustreert hoezeer hij zich aangetrokken voelt door zeer extreme omgevingen, van de zee van Aral via Patagonië tot de straat van Bering. Met Cemetery overbrugt hij nu ook diverse tijdsniveaus: van de documentaire via de fantastische naar de mythische dimensie. (IFFR)

Cemetery: IFFR Audience Award: # 151 / 203 (3,707), Eye Audience: # 5 / 5 (3,075)

Details

Regisseur

Carlos Casas

Productiejaar

2019

Productieland(en)

FR, GB, PL, UZ

Originele titel

Cemetery

Lengte

85 min.

Taal

Sinhala, Engels

Ondertiteling

ENG

Drager

DCP

Achteraf nog iets drinken of eten? Reserveer online voor Eye Bar & Restaurant.
Voorrang op tickets? Steun Eye en zie meer.
NLEN
;

Huidige tentoonstelling

  • 18 januari — 1 juni 2025

    Nuri Bilge Ceylan

    Inner Landscapes

Films, talks & events

Alles

Alle dagen

Alle talen

Sorteer op