Skip to content
Eye Logo link to homepageEye Film Museum Logo, link to homepage
campagnebeeld Washing the Eyes (© Sam Samiee)

Conversation between Sam Samiee & Atousa Bandeh Ghiasabadi

Conversation between Sam Samiee & Atousa Bandeh Ghiasabadi

Kunstenaars Sam Samiee en Atousa Bandeh Ghiasabadi reflecteren op de relatie tussen film, migratie en herinnering. Ze gaan dieper in op hoe persoonlijke en collectieve geschiedenissen worden gevormd door middel van bewegend beeld. Het gesprek wordt gemodereerd door filmprogrammeur Humie Pourseyf.

poster Humie Pourseyf – Washing the Eyes (© Kohyar Pourseyf)
Sam Samiee en Atousa Bandeh Ghiasabadi putten uit hun eigen ervaring en artistieke proces om te reflecteren op het vermogen van cinema om herinneringen over grenzen heen te archiveren, te vervormen en opnieuw vorm te geven. Ze bieden inzichten in hoe migratie de manier verandert waarop verhalen worden verteld, herinnerd en afgebeeld.

Dit roept ook een kritische reflectie op over de ethiek van representatie: wie heeft het recht om te representeren, te herinneren of collectieve geschiedenissen opnieuw te interpreteren? In het navigeren van verschillende culturele codes en verwachtingen worstelen beide kunstenaars met de verantwoordelijkheden die gepaard gaan met verhalen die niet alleen persoonlijk zijn, maar ook politiek beladen en historisch beladen.

Gratis evenement, je kan je hier registreren.

Details

Productiejaar

2025

Lengte

60 min.

Voertaal

Engels

Productieland(en)

NL

Onderdeel van

Programmeurs van de Toekomst 2025

Drie nieuwe Programmeurs van de Toekomst presenteren in juli hun filmprogramma's in Eye Filmmuseum en op de Eye Film Player. Met films over de magie van een spontane ontmoeting in de publieke ruimte, over folklore, sprookjes en mythologie, en over herinnering als daad van verzet.

Lees meer
campagnebeeld Programmeurs van de Toekomst 2025
still The Day I Disappeared (Atousa Bandeh Ghiasabadi, IR/NL 2011)
campagnebeeld Washing the Eyes (© Sam Samiee)
still Guests of Hotel Astoria (Reza Allamehzadeh, IR/NL/DE 1989)

Eye Film Player

Programmeur van de Toekomst Humie Pourseyf selecteerde verschillende films om thuis te kijken, waaronder Reza Allamehzadeh’s Guests of Hotel Astoria en The Day I Disappeared van Atousa Bandeh Ghiasabadi. De films zijn te zien vanaf 1 juli.

Bezoek de Eye Film Player
Achteraf nog iets drinken of eten? Reserveer online voor Eye Bar & Restaurant.
Voorrang op tickets? Steun Eye en zie meer.
NLEN
;

Huidige tentoonstelling

  • 28 september 2025 — 8 februari 2026

    Tilda Swinton

    Ongoing

Films, talks & events

Alles

Alle dagen

Alle talen

Sorteer op