
Drie dagen vis
Peter Hoogendoorn / NL, BE, 2024 / 85 min.
Zachtaardig drama, doorspekt met de droge humor, over vader en zoon die uit elkaar zijn gegroeid, maar die, terwijl ze bezig zijn met schijnbaar alledaagse activiteiten, beetje bij beetje proberen de weg terug naar elkaar te vinden. Met uitmuntend spel van Ton Kas en Guido Pollemans.

De Rotterdamse Gerrie (68) woont al jaren met zijn tweede vrouw Rosa in de Algarve, maar staat officieel nog steeds in Nederland ingeschreven. Gerrie, vroeger buschauffeur, is COPD-patiënt en gaat eens per jaar naar Rotterdam voor zijn controles en andere routinebezoekjes. Hij logeert dan bij zijn Kaapverdiaanse stiefdochter en herenigt zich ook met zijn excentrieke zoon Dick (45), die met zichzelf en de rest van de wereld overhoop ligt.
Gerrie sluit al jaren zijn ogen en oren voor de issues van zijn zoon. Dick verwacht altijd te veel van het korte weerzien met zijn vader en wil quality time. Dit jaar hangt de dreiging in de lucht dat het wel eens Gerrie’s laatste bezoek aan Nederland zou kunnen zijn. De twee mannen van weinig woorden zijn gefilmd in passend zwart-wit, met ingetogen spel van Ton Kas en Guido Pollemans. Regisseur Peter Hoogendoorn oogstte eerder veel lof met zijn film Tussen 10 en 12 (2014).
Je moet cookies accepteren om dit te kunnen kijken.


Achteraf nog iets drinken of eten? Reserveer online voor Eye Bar & Restaurant.
Voorrang op tickets? Steun Eye en zie meer.
Voorrang op tickets? Steun Eye en zie meer.
NLEN
