Skip to content
Eye Logo link to homepageEye Film Museum Logo, link to homepage
still El espíritu de la colmena (Victor Erice, ES 1973)

El espíritu de la colmena

Victor Erice / ES, 1973 / 98 min.

In een Castiliaans dorp in 1940, in de nasleep van de Spaanse burgeroorlog, bezoekt de zesjarige Ana een reizende filmvoorstelling van Frankenstein en raakt bezeten door haar herinnering aan het monster. Betoverend portret van het innerlijke leven van een kind.

poster El espíritu de la colmena (Victor Erice, ES 1973)
De vroege jaren 40. Een mobiele bioscoop arriveert in een dorp in Castilië, tot grote blijdschap van de kinderen, onder wie de zussen Ana en Isabel. Op het programma staat de Universal-horrorklassieker Frankenstein. De volgende dag zijn Ana en Isabel op weg naar een verlaten boerderij, waar – volgens Isabel – de geest van het monster van Frankenstein in een put leeft. De jongere zus Ana raakt steeds meer gefascineerd door het filmwezen, dat in de film een ​​jong meisje vermoordde.

Meesterregisseur Victor Erice (El sol del membrillo, El sur) volgt hun eerste aanrakingen met de cinema en de dood vanuit het perspectief van de kinderen zelf. Op visueel betoverende wijze toont hij hun angsten en een gevoel van de ondoorgrondelijkheid van het leven, waarbij realiteit en verbeelding in elkaar overvloeien. El espíritu de la colmena (The Secret of the Beehive) werd geproduceerd toen Franco's lange regime bijna ten einde liep en wordt algemeen beschouwd als de beste Spaanse film van de jaren 70.

Dit is onderdeel van

Details

Not (yet) rated

Regisseur

Victor Erice

Productiejaar

1973

Productieland(en)

ES

Originele titel

El espíritu de la colmena

Lengte

98 min.

Taal

Spaans

Ondertiteling

ENG

Drager

DCP

Onderdeel van

Eye Classics

Klassiekers te over in de Eye-collectie. En we vertonen ze regelmatig, in allerlei programma’s. Met Eye Classics haalt Eye de filmgeschiedenis nog dichterbij. Wekelijks draaien we drie klassiekers uit de collectie onder één herkenbare noemer: Eye Classics.

Lees meer
campagnebeeld Eye Classics
still El espíritu de la colmena (Victor Erice, ES 1973)
still El espíritu de la colmena (Victor Erice, ES 1973)
Achteraf nog iets drinken of eten? Reserveer online voor Eye Bar & Restaurant.
Voorrang op tickets? Steun Eye en zie meer.
NLEN
;

Huidige tentoonstelling

  • 28 september 2025 — 15 maart 2026

    Tilda Swinton

    Ongoing

Films, talks & events

Alles

Alle dagen

Alle talen

Sorteer op