
Eva = geen Adam - Aandacht voor vrouwengezondheid
Eva = geen Adam - Aandacht voor vrouwengezondheid
In een gezondheidszorg waarin het mannenlichaam nog steeds de norm is, worden vrouwen met onverklaarde klachten vaak niet gehoord, niet geloofd en niet goed geholpen. Voices for Women, Noordse Vrouwen (onderdeel van Civic) en GGD Amsterdam organiseren samen de gratis avond Eva = geen Adam, met als doel het creëren van bewustwording over hoe het vrouwenlichaam anders ziek wordt.

Voices for Women zet zich in voor structurele verandering. De stichting geeft vrouwen een stem, biedt (h)erkenning en werkt aan een zorgsysteem dat recht doet aan het vrouwenlichaam. Door ervaringen van vrouwen te verzamelen, kennis te bundelen en actief samen te werken met zorgprofessionals en beleidsmakers, streeft Voices for Women naar een gezondheidszorg die vrouw-sensitief is. Het vrouwenlichaam wordt anders ziek — en verdient passende zorg.
Wist je dat 80% van alle mensen met onverklaarde gezondheidsklachten vrouw is?
In opdracht van ZonMw maakte Voices for Women de indrukwekkende documentaire De Patiëntenreis. Vier vrouwen vertellen hoe ze jarenlang met onverklaarde klachten rondliepen, soms zó wanhopig dat euthanasie de enige uitweg leek. Pas na jaren kregen zij eindelijk een diagnose — en de juiste zorg.
De documentaire laat ook artsen en zorgverleners aan het woord. Zij delen hoe het gebrek aan kennis over het vrouwenlichaam hun werk bemoeilijkt en veel vrouwen tussen wal en schip laat vallen. Wat zichtbaar wordt: een medisch systeem dat vrouwen nog te vaak onterecht bestempelt als ‘psychisch’, terwijl er sprake is van fysieke, vaak hormonale aandoeningen.
Details
Productiejaar
2025
Lengte
78 min.
Voertaal
Nederlands
Productieland(en)
NL
Achteraf nog iets drinken of eten? Reserveer online voor Eye Bar & Restaurant.
Voorrang op tickets? Steun Eye en zie meer.
Voorrang op tickets? Steun Eye en zie meer.
NLEN
