
I Know Where I'm Going
Emeric Pressburger, Michael Powell / GB, 1947
In I Know Where I’m Going gaat een eigengereide jonge vrouw een verstandshuwelijk aan met een schatrijke Lord. Op weg naar haar verloofde komt ze een week vast te zitten in een Schots kustplaatsje, waar ze valt voor een sympathieke zeeman. Keuzefilm Martin Scorsese.

Powell en Pressburger beginnen I Know Where I'm Going als komedie - met scherpe en snelle dialogen - om vervolgens geleidelijk over te schakelen naar ingetogen romantisch drama.
De films van het duo Michael Powell en Emerick Pressburger (Black Narcissus, The Red Shoes) zijn vanaf Scorseses prille jeugd een belangrijke inspiratiebron geweest Scorsese herinnert zich dat hij I Know Where I'm Going voor het eerst terugzag vlak voor de opnames van Raging Bull en hoezeer hij onder de indruk was door de manier waarop het regie-duo de liefde toonde als behorend tot het bereik van het mystieke. EYE vertoont een zelden vertoonde 35mm-kopie die werd verworven toen Michael Powell in 1989 het Filmmuseum bezocht voor een retrospectief van zijn films.
Dit is onderdeel van
Details
Regisseur
Emeric Pressburger, Michael Powell
Productiejaar
1947
Productieland(en)
GB
Originele titel
I Know Where I'm Going
Drager
35mm
Onderdeel van
Martin Scorsese
In de zomer van 2017 presenteerde Eye een tentoonstelling over een van de belangrijkste Amerikaanse filmregisseurs van de afgelopen vijftig jaar: Martin Scorsese. De regisseur van klassiekers als Taxi Driver, Raging Bull en The Wolf of Wall Street heeft in de loop van de tijd een uniek filmisch handschrift ontwikkeld.



Voorrang op tickets? Steun Eye en zie meer.