Skip to content
Eye Logo link to homepageEye Film Museum Logo, link to homepage
IDFA2025 I Want Her Dead 1

I Want Her Dead

Gianluca Matarrese / CIV, 2025 / 86 min.

Een hooglopend conflict tussen twee schoonzussen verstoort de rust in een Zuid-Italiaans dorp. Hoe kon deze ruzie zo escaleren? Kalm geobserveerd familieportret dat balanceert op de grens van fictie en realisme.

poster IDFA 2025

Twee vrouwen staan tegenover elkaar tussen de ruïnes van een theater uit de Romeinse tijd. Onder het oog van de lokale politie en de familie waarvan ze beiden deel uitmaken, spreken Luisa en Imma hun wederzijdse ergernissen uit. De hooglopende ruzie die volgt laat zien dat er iets goed mis is tussen beide schoonzussen.

Regisseur Gianluca Matarrese greep een tienjarig conflict in zijn eigen familie aan om de betekenis van bloedbanden in een Calabrisch dorp te kunnen tonen. Contrada Viscigliette kent slechts zeventig inwoners, allemaal familie van elkaar. Ruzies zoals die tussen Imma en Luisa hebben dan ook een grote impact op de gemeenschap. Matarrese introduceert een groepje tantes dat probeert beide partijen tot elkaar te brengen.

Zo leert de kijker meer over de achtergronden van het conflict. Een moeder die zich van haar dochter afkeerde. Een standsverschil dat tot minachting leidde. Het camerawerk van Kevin Brunet weet de gesprekken, de diners en de ruzies zo beeldend te vangen dat je je als kijker soms in een tragikomedie van Ettore Scola waant. Een volksliedje klinkt: “De echte winnaar is degene die vergeeft.” Zal een van de twee daartoe in staat blijken?

Dit is onderdeel van

Details

Regisseur

Gianluca Matarrese

Productiejaar

2025

Productieland(en)

CIV

Lengte

86 min.

Taal

Italiaans

Ondertiteling

ZONDER

Drager

DCP

Onderdeel van

IDFA 2025

Het International Documentary Film Festival Amsterdam (IDFA) brengt ook dit jaar weer van 13 tot en met 23 november een indrukwekkende selectie van s’ werelds beste documentaires naar Eye.

Lees meer
campagnebeeld IDFA 2025
IDFA2025 I Want Her Dead 2
IDFA2025 I Want Her Dead 3
Achteraf nog iets drinken of eten? Reserveer online voor Eye Bar & Restaurant.
Voorrang op tickets? Steun Eye en zie meer.
NLEN
;

Huidige tentoonstelling

  • 3 april — 6 september 2026

    Eye(s) Open

    Nieuwe Perspectieven op Koloniaal Filmerfgoed

Films, talks & events

Alles

Alle dagen

Alle talen

Sorteer op