Skip to content
Eye Logo link to homepageEye Film Museum Logo, link to homepage
3 m mamp yitsik 1 75 1 1

IDFA - M

Yolande Zauberman / FR, 2018 / 105 min.

“Ik spreek voor honderd kinderen,” zegt de charismatische Menahem, nadat hij een vrolijk lied heeft gezongen over de rebbe die zijn kinderen het alfabet leert.

Poster idfa 2019 2 0

Als kind stond de 35-jarige zanger en acteur bij zijn leraren bekend om zijn vlijt en mooie stem. Maar hij was ook een “porno kid”: jarenlang werd hij door hen seksueel misbruikt. “Verkracht,” zoals hij zelf onomwonden zegt.

Met de Franse filmmaker Yolande Zauberman keert Menahem na twintig jaar terug naar Bnei Brak, de “hoofdstad” van ultraorthodoxe joden en plaats des onheils. Zaubermans uitsluitend in de avond opgenomen beelden vangen de voor buitenstaanders beklemmende sfeer van deze voornamelijk door charedische joden bewoonde wereld.

De baardloze en kaalgeschoren Menahem is er een opvallende verschijning, maar met zijn open blik, charmante lach en openhartigheid trekt hij overal mensen aan die hem hun eigen verhaal toevertrouwen of met hem in discussie gaan. Zo legt de film de omvang en de stilzwijgende acceptatie bloot van het kindermisbruik in deze gesloten gemeenschap.

Kijk bijzondere, persoonlijke films in Eye tijdens Queer Day.I.s.m. mediapartner OUTtv, Club chUrch, Sauna Nieuwezijds.

Details

Regisseur

Yolande Zauberman

Productiejaar

2018

Productieland(en)

FR

Lengte

105 min.

Taal

Jiddisch

Drager

DCP

5 m mamp tallin 1 421 1 0
6 m m amp tsvika 2 5 1 1
Achteraf nog iets drinken of eten? Reserveer online voor Eye Bar & Restaurant.
Voorrang op tickets? Steun Eye en zie meer.
NLEN
;

Huidige tentoonstelling

  • 18 januari — 1 juni 2025

    Nuri Bilge Ceylan

    Inner Landscapes

Films, talks & events

Alles

Alle dagen

Alle talen

Sorteer op