Skip to content
Eye Logo link to homepageEye Film Museum Logo, link to homepage
War room 1

IDFA - The War Room

Chris Hegedus, D.A. Pennebaker / US, 1993 / 96 min.

Met de kennis van nu kun je zeggen dat het affairespook profetisch rondwaart in de film die Don Pennebaker en zijn echtgenote Chris Hegedus maakten tijdens Bill Clintons presidentscampagne van 1992. Ze kregen geen speciale toegang tot kandidaat Clinton zelf, maar wel unieke (gedeeltelijke) toegang tot het campagneteam.

Poster idfa 2019 2 0

Als de inmiddels bekende vlieg op de muur schoten ze 35 uur aan materiaal in en rond het chaotische hoofdkwartier in Little Rock, Arkansas, dat omgedoopt werd tot “The War Room”. De kijker krijgt alles mee: de strategische telefoontjes naar de pers, voorbereidingen op debatten met George H.W. Bush en Ross Perot, de spanning om de laatste polls.

The War Room concentreert zich voornamelijk op de charismatische en gepassioneerde campagneleider James Carville (met de bijnaam “Ragin Cajun”) en het meer introverte, maar niet minder charismatische hoofd communicatie George Stephanopoulos. Zij leveren de ingrediënten van een succesvolle campagne: ze geven bloed, zweet en tranen, en beschikken daarnaast over een flinke voorraad schaamteloze brutaliteit. Die komt goed van pas als er bijvoorbeeld weer een lijst met vermeende minnaressen opduikt.

Details

Regisseur

Chris Hegedus, D.A. Pennebaker

Productiejaar

1993

Productieland(en)

US

Lengte

96 min.

Taal

Engels

Drager

DCP

War room 2
War room 3
Achteraf nog iets drinken of eten? Reserveer online voor Eye Bar & Restaurant.
Voorrang op tickets? Steun Eye en zie meer.
NLEN
;

Huidige tentoonstelling

  • 18 januari — 1 juni 2025

    Nuri Bilge Ceylan

    Inner Landscapes

Films, talks & events

Alles

Alle dagen

Alle talen

Sorteer op