
Merckx
Christophe Hermans, Boris Tilquin / BE, 2025 / 84 min.
Portret van de grootste wielrenner aller tijden, Eddy Merckx. Waar kwam zijn uitzonderlijke wil zichzelf te overtreffen, vandaan? Merckx brengt de carrière van ‘de kannibaal’ in beeld en toont de inspirerende mens achter de legende. Met niet eerder vertoonde archiefbeelden.

Vijf Rondes van Frankrijk, vijf Giro’s, drie WK’s, een Vuelta, een legendarisch werelduurrecord in Mexico en een heleboel klassiekers: tussen 1967 en 1975 won Eddy Merckx alles wat er te winnen viel, en hadden zijn concurrenten het nakijken.
In minder dan een decennium groeide hij uit tot het ultieme icoon van de wielersport, bijgenaamd ‘de kannibaal’. Maar hoe meer hij won, hoe meer de bewondering omsloeg in verdeeldheid. In Merckx volgen we het buitengewone parcours van de grootste wielrenner aller tijden.
Regisseurs Christophe Hermans en Boris Tilquin bieden een nieuwe, frisse blik op het fenomeen Merckx in deze documentaire, die volledig is samengesteld uit archiefbeelden en alle hoogte-en dieptepunten toont uit Merckx’ vaak beschreven carrière.
Meeslepende structuur
Het soms nooit eerder vertoonde materiaal schetst ook een uitzonderlijk tijdsgewricht waarin de wielersport in transitie was. En dankzij de meeslepende dramatische structuur ontstaat er een gelaagd portret van een man met een unieke veerkracht. Waar komt die wil zichzelf alsmaar te overtreffen vandaan? Waar haalde Merckx zijnn motivatie vandaan toen de adoratie omsloeg in vijandigheid?
Hermans en Tilquin tonen de inspirerende mens achter de legende, en vertellen een universeel verhaal over wilskracht en hoe je daarmee de grootste obstakels kunt overwinnen. Behalve Merckx komen ook wielrenners Joop Zoetemelk - een van de weinigen die in het spoor van Merckx kon blijven -, Jan Janssen en Rodrigo Beenkens in beeld.
Voorfilm
Voorafgaand aan de vertoning van Merckx zie je de korte film Espectacular (2') uit de Korte Film Poule van Eye. Dit is de videoclip van Tanoca (Pau Albà Jiménez) voor het nummer 'Espectacular' van Joan Colomo. De muziekvideo is gemaakt door verschillende frame-voor-frame technieken toe te passen op de originele beelden van de film Tour de France 1953 (Haghefilm, 1953) uit de Eye-collectie.
Details
Regisseur
Christophe Hermans, Boris Tilquin
Productiejaar
2025
Productieland(en)
BE
Originele titel
Merckx
Lengte
84 min.
Taal
Frans, Nederlands, Italiaans
Ondertiteling
ENG of NLD
Drager
DCP


Achteraf nog iets drinken of eten? Reserveer online voor Eye Bar & Restaurant.
Voorrang op tickets? Steun Eye en zie meer.
Voorrang op tickets? Steun Eye en zie meer.
NLEN