Skip to content
Eye Logo link to homepageEye Film Museum Logo, link to homepage
still C'est arrivé près de chez vous (Man Bites Dog) (Belvaux, Bonzel & Poelvoorde, BE 1992)

Mockumentary Night

Koolhoven & Simons: Mockumentary Night

Koolhoven en Simons kozen twee mockumentaries waar je je maar al te graag door laat beetnemen. Double bill van Woody Allens Take the Money and Run (1969) en Benoît Poelvoordes C'est arrivé près de chez vous (1992).

poster Koolhoven & Simons

Woody Allens regiedebuut Take the Money and Run, over een klunzige crimineel met een pistool van zeep, is een satire op het misdaadgenre, vol visuele en verbale grappen, waarin de gekte triomfeert. Zoals die waarin hij zijn ouders in documentaire-stijl interviewt terwijl ze een Groucho Marx-vermomming ophebben om hun schaamte over hun zoon te verbergen. De meest geciteerde scène is het briefje met de spelfouten: “Please put $50,000 into this bag and abt natural, because I am pointing a gub at you.”

Daarna vergaat ons het lachen met C'est arrivé près de chez vous, een gitzwarte mockumentary en instant culthit waarin een beroepsmoordenaar op de voet wordt gevolgd door een filmploeg. Op meesterlijke wijze manipuleert hij de filmcrew en maakt hen medeplichtige van zijn daden – een slimme, harde aanklacht tegen het voyeurisme van sommige media en hun greep op het dagelijks leven.

"Door de jaren heen leenden veel fictiefilms de documentaire-vorm om zo hun verhaal te vertellen. Ik heb enorm veel zin in deze double bill, want dit zijn twee van de leuksten!" aldus Martin Koolhoven.

Vertoning op 35mm uit de Eye-collectie. Vooraf scènes en trailers van onder andere Zelig en Zusje.

Dit is onderdeel van

Details

Persons under 16 years must be accompanied by an adult

Productiejaar

2022

Lengte

242 min.

Moderator

Martin Koolhoven & Ronald Simons

Productieland(en)

NL

Onderdeel van

Koolhoven & Simons

Koolhoven en Simons buigen zich over de ins & outs van de genrefilm en presenteren niet eerder in Eye vertoonde titels binnen niets verhullende thema’s. Denk aan avonden rond de Truckerfilm, Grindhouse of de Wraak van de Natuur. Een ode aan zelden vertoonde trailers en vergeten klassiekers, waar mogelijk op 35mm, met films uit de Eye-collectie.

Lees meer
campagnebeeld Martin Koolhoven & Ronald Simons
still Take the Money and Run (Woody Allen, US 1969)
still C'est arrivé près de chez vous (Man Bites Dog) (Belvaux, Bonzel & Poelvoorde, BE 1992)
Achteraf nog iets drinken of eten? Reserveer online voor Eye Bar & Restaurant.
Voorrang op tickets? Steun Eye en zie meer.
NLEN
;

Huidige tentoonstelling

  • 18 januari — 1 juni 2025

    Nuri Bilge Ceylan

    Inner Landscapes

Films, talks & events

Toon alles

voor alle dagen

in alle talen

Sorteer op