Skip to content
Eye Logo link to homepageEye Film Museum Logo, link to homepage
still One Day (Egy Nap)

One Day

Zsófia Szilágyi / HU, 2018 / 99 min.

Anna (40) is zo’n moeder die alle ballen in de lucht houdt; van echtgenoot Szabolcs valt niet veel te verwachten immers. De eerste speelfilm van de Hongaarse documentairemaker Zsófia Szilágyi is een portret van een kapseizend huwelijk en taai doorzettingsvermogen.

One day ps 1 jpg sd high

Anna heeft het met drie kinderen, een man, een baan en financiële stress chronisch druk. Ze komt haar afspraken en beloftes na, regelt en onthoudt van alles voor iedereen.

Door de hectische dagen spreekt ze haar man echter weinig. Ze voelt aan alles dat ze hem aan het verliezen is. Maar tijd om over de situatie na te denken is er simpelweg niet.

marathon

One Day is een beklemmend portret van een huwelijk in zwaar weer en de tijdsdruk waarmee veel jonge ouders te kampen hebben.

Anna, die haar man van overspel verdenkt, moet vrijwel alles in haar eentje opknappen. Daar slaagt ze in door simpelweg nooit te versagen. Huwelijk, kinderen, werk: samen vormen ze een marathon waar geen einde aan komt.

prijs in Cannes

Zsófia Szilágyi (Boedapest, 1978) studeerde film en tv aan de universiteit van Pécs en de Filmacademie in Boedapest. Haar eerste lange speelfilm werd geselecteerd voor het prestigieuze Semaine de la Critique-programma van het Cannes-filmfestival 2018 en won de Fipresci-prijs van de internationale filmkritiek voor die sectie.

“...beweeglijke film...Razend knap gedaan. Fantastisch commentaar... (**** De Volkskrant)

“ ...knap opgebouwd...heel goed... (**** Trouw)

“...ingenieus gestructureerd en gedoseerd... (NRC Handelsblad)

Dit is onderdeel van

Details

Persons under 6 years must be accompanied by an adultThis movie contains scenes of violenceThis movie contains foul language

Regisseur

Zsófia Szilágyi

Productiejaar

2018

Productieland(en)

HU

Originele titel

Egy nap

Lengte

99 min.

Taal

Hongaars, Italiaans

Ondertiteling

ENG of NLD

Drager

DCP

Onderdeel van

Previously Unreleased

Ze waren wel te zien op prominente festivals in binnen- en buitenland, maar bereikten niet de Nederlandse bioscopen. Ten onrechte, meent Eye Filmmuseum, dat ook dit jaar een bijzondere selectie films van de internationale festivals naar Nederland haalt.

Lees meer
campagnebeeld Previously Unreleased
Achteraf nog iets drinken of eten? Reserveer online voor Eye Bar & Restaurant.
Voorrang op tickets? Steun Eye en zie meer.
NLEN
;

Huidige tentoonstelling

  • 18 januari — 1 juni 2025

    Nuri Bilge Ceylan

    Inner Landscapes

Films, talks & events

Alles

Alle dagen

Alle talen

Sorteer op