Professione: reporter
Michelangelo Antonioni / FR, IT, US, ES, 1975 / 119 min.
Antonioni richt de virtuoos bediende camera op verslaggever David Locke (Jack Nicholson), die een guerrillabeweging onderzoekt. De cynische, door de wol geverfde, verveelde reporter neemt de identiteit van een overleden mede-hotelgast over en begint een nieuw leven.
Michelangelo Antonioni maakte drie speelfilms buiten Italië: Blow-up (1965), Zabriskie Point (1970) en Professione: reporter – met een onderkoeld acterende Jack Nicholson in de hoofdrol van de doorgewinterde tv-verslaggever David Locke. Hij trekt door Europa, belaagd door geheimagenten, wapenhandelaren en een mysterieuze architectuurstudente (Maria Schneider); de reis eindigt in een hotel bij Almeria, Spanje.
Het is vooral de slotscène die de film zijn klassieke status bezorgde: een 'onmogelijk' shot van zeven minuten lengte, als filosofisch commentaar op het fictieve oog van de camera en de positie van de toeschouwer in de bioscoopstoel. De film werd in Cannes onderscheiden met de Gouden Palm.
Spoorloos
Professione: reporter lijkt een thriller – er er wordt een lijk ontdekt, iemand is spoorloos –, maar de whodunit-intrige wordt niet uitgewerkt. Antonioni gebruikt de gebeurtenissen uitsluitend om Lockes gemoedstoestand uit te diepen. “Het uitgangspunt is pure Hitchcock, de uitwerking op en top Antonioni”, schreef een journalist.
Vertoning op 35mm uit de collectie van Eye.
Dit is onderdeel van
Details
Regisseur
Michelangelo Antonioni
Productiejaar
1975
Productieland(en)
FR, IT, US, ES
Originele titel
Professione: reporter
Lengte
119 min.
Taal
Engels, Spaans, Frans, Duits
Ondertiteling
NLD
Drager
35mm
Onderdeel van
Eye Classics
Klassiekers te over in de Eye-collectie. En we vertonen ze regelmatig, in allerlei programma’s. Met de nieuwe serie Eye Classics haalt Eye de filmgeschiedenis nog dichterbij. Wekelijks draaien we drie klassiekers uit de collectie onder één herkenbare noemer: Eye Classics.
Achteraf nog iets drinken of eten? Reserveer online voor Eye Bar & Restaurant.
Voorrang op tickets? Steun Eye en zie meer.
Voorrang op tickets? Steun Eye en zie meer.
NLEN