
Rietland
Sven Bresser / NL, BE, 2025 / 112 min.
Rietsnijder Johan vindt een meisje op zijn land, dood. Wat is er gebeurd? En waarom voelt hij zich schuldig? Eerste lange speelfilm Sven Bresser ging in wereldpremière in Cannes en was er te zien in de prestigieuze Semaine de la Critique-competitie.

Sinds jaar en dag snijdt Johan het riet dat gebruikt wordt om daken mee te bedekken of manden, matten en schermen van te maken. Op een dag vindt hij het levenloze lichaam van een meisje op zijn land, en wordt getroffen door een onbestemd schuldgevoel. Terwijl Johan – gespeeld door Gerrit Knobbe, in het dagelijks leven rietsnijder – voor zijn kleindochter zorgt, gaat hij op zoek naar antwoorden en probeert hij het Kwaad op te sporen.
Rietland is de eerste lange speelfilm van Sven Bresser (1992), een debuut waarmee de 33-jarige filmmaker hoge ogen gooit. Zijn psychodrama beleefde zijn wereldpremière in Cannes in de sectie Semaine de la Critique, het competitieprogramma dat wordt samengesteld door de internationale critici.
De enige Nederlandse films die werden opgenomen in de ‘Semaine’ of in Cannes hun wereldpremière beleefden zijn De Poolse bruid (1998, Karim Traïdia) en Alex van Warmerdams Borgman (2013) – waardige voorgangers.
Over de regisseur
Sven Bresser (1992) studeerde in 2016 af van de Hogeschool voor de Kunsten Utrecht. Hij is werkzaam als regisseur en scenarioschrijver en maakte meerdere korte films (Cavello, One Night Stand XIII – Free Fight), waaronder L'été et tout le reste (2018) die werd bekroond met het Gouden Kalf voor Beste Korte Film. Aardig detail: Sven Bresser groeide op in de Noord-Hollandse gemeente Waterland, tussen de rietvelden.


Achteraf nog iets drinken of eten? Reserveer online voor Eye Bar & Restaurant.
Voorrang op tickets? Steun Eye en zie meer.
Voorrang op tickets? Steun Eye en zie meer.
NLEN
