
The Coward (Kapurush)
Satyajit Ray / IN, 1965 / 69 min.
Deze luchtige satire is ook een prachtig, emotioneel gelaagd Kammerspiel over de pijn van onvervuld verlangen. Wanneer zijn auto het op het platteland begeeft wordt een scenarioschrijver onverwacht herenigd met zijn inmiddels getrouwde, voormalige geliefde.

Een scenarioschrijver uit Calcutta (nu Kolkata) is op onderzoeksreis dwars door het land. Wanneer hij panne krijgt met zijn auto, wordt hij opgevangen door Bimal, de rijke eigenaar van een theeplantage. Bij Bimal thuis ontdekt Amitabha tot zijn grote verbazing dat de vrouw van zijn weldoener, Karuna (Madhabi Mukherjee), de vrouw is op wie hij jaren geleden verliefd was en die hij vanwege zijn eigen besluiteloosheid kwijtraakte.
Wat volgt is een noir-achtige draaikolk van pijnlijke flashbacks, waarin herinneringen en gevoelens uit het verleden weer opduiken. Amitabha moet hetgene waar hij het meeste spijt van heeft in zijn leven onder ogen komen. Met The Coward maakte Satyajit Ray de overstap van existentialistisch drama naar luchtige satire. De film was oorspronkelijk bedoeld als double bill met The Holy Man, die ook te zien is in Eye.
Dit is onderdeel van
Details
Regisseur
Satyajit Ray
Productiejaar
1965
Productieland(en)
IN
Originele titel
Kapurush
Lengte
69 min.
Taal
Bengaals
Ondertiteling
ENG
Drager
DCP
Onderdeel van
Satyajit Ray
Zijn naam behoort tot de canon, toch waren zijn films in Nederland lange tijd niet te zien. Eye vertoont een dwarsdoorsnee (dertien digitale restauraties) uit het oeuvre van Satyajit Ray en verzorgt de landelijke release van Ray’s beroemde speelfilmdebuut Pather Panchali (1955).



Voorrang op tickets? Steun Eye en zie meer.