The Last Year of Darkness
Ben Mullinkosson / CN, US, 2023 / 95 min.
In Funky Town, een club in Chengdu die binnenkort verdwijnt voor de oprukkende metro, leven onconventionele jongvolwassenen in hun gedroomde wereld, die aan het eind van de nacht plaatsmaakt voor de harde realiteit.
Funky Town is een van de laatste vrijplaatsen voor alles wat jong en onconventioneel is in Chengdu. Niet lang meer, want omdat het metronet wordt uitgebreid, zal de club, nu al omringd door bouwwerkzaamheden, moeten verdwijnen. In deze bij vlagen lyrische en tegelijk felrealistische documentaire wordt het leven van een handvol vaste bezoekers geschetst.
De twintigers zijn queer, performancekunstenaars, dj’s, paradijsvogels: overdag overleven ze, in de nacht tonen ze hun ware pracht. Hun gesprekken gaan voornamelijk over hoe zij een plek proberen te vinden – of te creëren – in een verstikkende samenleving.
The Last Year of Darkness volgt de jongvolwassenen van de grauwe realiteit van de dag – gevuld met geldzorgen, familieruzies en onzekerheden – naar de euforie van de duisternis. Op opzwepende techklanken zien we ze in flitsende, snel gemonteerde beelden opbloeien, dansen, flirten, zoenen, drinken, roken tot het onvermijdelijke moment dat hun gedroomde wereld weer plaatsmaakt voor de ontluisterende werkelijkheid.
Dit is onderdeel van
Details
Regisseur
Ben Mullinkosson
Productiejaar
2023
Productieland(en)
CN, US
Lengte
95 min.
Taal
Chinees, Engels
Ondertiteling
ZONDER
Drager
DCP
Onderdeel van
IDFA 2023
Documentaireliefhebbers kunnen donderdag 9 tot en met zondag 19 november weer in hun agenda vrijhouden. Dan vindt namelijk voor de 36ste keer het International Documentary Film Festival Amsterdam (IDFA) plaats, met vertoningen in bioscopen en festivallocaties door heel Amsterdam, waaronder Eye.
Voorrang op tickets? Steun Eye en zie meer.