Skip to content
Eye Logo link to homepageEye Film Museum Logo, link to homepage
IDFA2025 The Underground Orchestra 1

The Underground Orchestra

Heddy Honigmann / NL, FR, 1997 / 110 min.

In Het ondergronds orkest, nu gerestaureerd, volgt Heddy Honigmann (1951–2022) vluchtelingen die in de Parijse metro en straten muziek maken. Een indringend portret van ballingschap, volharding, menselijkheid en de kracht van muziek.

poster IDFA 2025

Een uit het leger gedeserteerde violist, in een eerder leven musicus bij de Bosnische Nationale Opera, vertelt hoe zijn nieuwe bestaan letterlijk ondergronds begon: als muzikant in de metro van Parijs. Hij is een van de velen die hun land ontvluchtten en zich in de Franse hoofdstad met hun muziek – vaak van hoog niveau – staande houden.

Het ondergronds orkest, nu in gerestaureerde versie, volgt een aantal van deze musici in de metro, op trappen en in tunnels, maar ook naar hun vaak krappe onderkomens. Onder hen een filosofische Venezolaanse harpist, een Zaïrese popmuzikant, een Roemeense familie en een aanstekelijk trio dat het Parijse metropubliek applaus ontlokt. Sommigen kampen met discriminatie, desillusie of herinneringen aan martelpraktijken. Allemaal kennen ze het gevoel ontworteld te zijn.

Heddy Honigmann (1951-2022), zelf geboren in Peru als kind van Joodse vluchtelingen, laat de mens achter migratie zien, en hoe die een verrijking is voor de wereldstad. Zo ontstaat een geschakeerd beeld van ballingschap, veerkracht en de onschatbare waarde van muziek.

De restauratie is gefinancierd door Association des Cinémathèques Européennes (ACE) en Creative Europe MEDIA in het kader van het programma A Season of Classic Films.

Dit is onderdeel van

Reguliere vertoningen

Details

Regisseur

Heddy Honigmann

Productiejaar

1997

Productieland(en)

NL, FR

Lengte

110 min.

Taal

Nederlands, Frans, Spaans

Ondertiteling

ZONDER

Drager

DCP

Onderdeel van

IDFA 2025

Het International Documentary Film Festival Amsterdam (IDFA) brengt ook dit jaar weer van 13 tot en met 23 november een indrukwekkende selectie van s’ werelds beste documentaires naar Eye.

Lees meer
campagnebeeld IDFA 2025

Je moet cookies accepteren om dit te kunnen kijken.

IDFA2025 The Underground Orchestra 2
IDFA2025 The Underground Orchestra 3
Achteraf nog iets drinken of eten? Reserveer online voor Eye Bar & Restaurant.
Voorrang op tickets? Steun Eye en zie meer.
NLEN
;

Huidige tentoonstelling

  • 28 september 2025 — 15 maart 2026

    Tilda Swinton

    Ongoing

Films, talks & events

Alles

Alle dagen

Alle talen

Sorteer op