
Triumph of the Wild Cine-Concert: Martha Colburn
Kaboom 2025: Triumph of the Wild Cine-Concert - Martha Colburn
De Amerikaanse filmmaker Martha Colburn schuwt een luid statement niet.

In haar gelaagde filmische collages plaatst Colburn heden en verleden tegenover elkaar en geeft ze commentaar op onderwerpen als oorlog, geweld, vrouwelijkheid of gentrificatie en mengt dit met persoonlijke ervaringen. Zo gaat haar meest recente film over de enorme natuurbranden in Los Angeles. Haar ongepolijste, intense animaties zijn vaak snel gemonteerd, wat resulteert in een bombardement van beelden. Haar meeste werk gaat over Amerika, maar een aantal films zijn geinspireerd door de Nederlandse manier van leven, en met name de stad Amsterdam waar zij in 2021-2022 het artist-in-residence programma van de Rijksakademie volgde. Colburn mixt found footage met animatie, en werkt met verschillende analoge filmformaten. Vooral in haar beginjaren werkte ze op kleine filmformaten 8 en 16mm. Dit programma bevat een aantal nieuwe restauraties en digitaliseringen door Eye Filmmuseum.
Colburn exposeert met haar beeldende kunst regelmatig in musea. Momenteel is in Dat Bolwerck in Zutphen een tentoonstelling te zien getiteld ‘Stop, Actie, Visie’ waarin zij een persoonlijke blik biedt op de verwarring die we kunnen ervaren in een wereld vol indrukken, meningen en emoties. Een essentieel onderdeel van Colburns artistieke praktijk is de samenwerking met hedendaagse muzikanten en performance. Vier musici begeleiden het programma live met muziek die geïnspireerd is op de artistieke visie van Colburn. Deze nieuwe muziek is recent gecomponeerd door veelbelovende -ationale conservatoriumstudenten tijdens een research retreat georganiseerd door Cellowercken in Zutphen.
De films in dit programma zijn Engels gesproken of Engels ondertiteld.
Dit is onderdeel van
Details
Productiejaar
2025
Lengte
85 min.
Productieland(en)
NL
Onderdeel van
Kaboom 2025
Laten we eerlijk zijn: conformisme is saai, achterhaald en zelfs gevaarlijk. Weerstand is wat de geschiedenis verandert, creativiteit aanwakkert en innovatie voedt. Sommige van de krachtigste geanimeerde verhalen ooit kwamen voort uit het verzet. Zestig jaar geleden deed de Provobeweging Amsterdam opschudden met haar anarchistische creativiteit, door het gezag uit te dagen en de openbare ruimte opnieuw vorm te geven. Nu de stad zelf 750 jaar bestaat, wat is een betere manier om dit te vieren dan door stemmen te versterken die weigeren getemd te worden?



Voorrang op tickets? Steun Eye en zie meer.
