
Dramayama
Jeanette Groenendaal / NL, GT, IN, 2022 / 99 min.
Branly, een Maya uit de 21ste eeuw, gaat op vision quest om betekenis en erkenning van zijn Maya-spiritualiteit te vinden in de echo’s van een oude beschaving in het Vedische zuiden van India.

Een belevenis langs verleden, heden en toekomst. Door de ogen van Branly Gio Lopez, een timekeeper uit Iximulew (Guatemala) reis je mee langs de levende rituelen voor de planeten van ons zonnestelsel in het Vedische Zuiden van India.
Sinds het ‘einde van de Maya-kalender’ heeft Branly de betekenis en techniek van de Maya-kosmologie bestudeerd in een poging om door 500 jaar kolonisatie pijnlijke verwoeste oude rituelen in ere te herstellen. Tijdens zijn vision quest herkent hij langzaam diepe wortels in de echo’s van een oude beschaving. Ondertussen spuwt de vulkaan, sterft de tempelolifant en ademt de schildpad geduldig zijn weg terug.
Dramayama is vertoond op Garifuna International Indigenous Filmfestival in Los Angeles, won de Virginia Dares Cinematic Arts Awards for Decolonizing Re-Indigenizing Media in the USA en ging in première op Jaipur International FilmFestival in Rajastan, India.
Details
Regisseur
Jeanette Groenendaal
Productiejaar
2022
Productieland(en)
NL, GT, IN
Originele titel
Dramayama
Lengte
99 min.
Taal
Spaans, Maya, Engels, Sanskriet, Tamil
Ondertiteling
NLD
Drager
DCP
Onderdeel van
Eye on Art
Eye on Art is een programmareeks op het raakvlak van film en andere kunsten. Eye on Art sluit aan bij de actualiteit, met voorstellingen rond hedendaagse kunstenaars en programma’s bij belangrijke tentoonstellingen, manifestaties en Eye-activiteiten.

Je moet cookies accepteren om dit te kunnen kijken.
Why in Eye
Nederlandse première


Achteraf nog iets drinken of eten? Reserveer online voor Eye Bar Restaurant.
Voorrang op tickets? Support Eye en zie meer.