Skip to content
Eye Logo link to homepageEye Film Museum Logo, link to homepage
MNACHT25 Collectors Editon Still 4

Museumnacht 2025

Tijdens Museumnacht (19:00 - 02:00) is Eye Filmmuseum geopend voor iedereen in bezit van een ticket of polsbandje voor Museumnacht Amsterdam 2025. Het pand is deze avond gesloten voor regulier bezoek.

MNACHT25 POSTER A0 02
Kom je onderdompelen in film en muziek tijdens Museumnacht Amsterdam. Bezoek de tijdelijke tentoonstelling Tilda Swinton – Ongoing of bekijk de mooiste cinema-apparaten in de permanente tentoonstelling Wat is film?, maak je eigen geluidseffecten, mozaïekfilm of flipboekje, ga los op soundtrack karaoke en dans tot je erbij neervalt.

Tijdens de nacht van 1 op 2 november, tussen Allerheiligen en Allerzielen, is de sluier tussen het leven en het hiernamaals op zijn dunst. De geesten van het verleden fluisteren in de schaduwen van het heden. In het holst van de nacht komen herinneringen tot leven en transformeert de nacht in een mystiek en betoverend schaduwspel. Laat je meeslepen in een wereld van licht, schaduw en illusie, waar heiligen en zondaars zij aan zij dwalen.

Programma

  • Tilda Swinton – Ongoing

    19:00 - 23:00 | tijdelijke tentoonstelling

    Dit najaar presenteert Eye Tilda Swinton – Ongoing, een exclusieve tentoonstelling gewijd aan de gevierde Schotse acteur, kunstenaar en stijlicoon. Deze unieke en persoonlijke tentoonstelling staat in het teken van Swintons creatieve samenwerkingen. Ze presenteert nieuw en bestaand werk van acht artistieke partners en goede vrienden: Pedro Almodóvar, Luca Guadagnino, Joanna Hogg, Derek Jarman, Jim Jarmusch, Olivier Saillard, Tim Walker en Apichatpong Weerasethakul.

    Spreek een van onze gidsen aan en ontdek meer tijdens een instaprondleiding of wandel zelf rond door de tentoonstellingsruimte.

  • Wat is film?

    19:00 - 23:00 | permanente tentoonstelling

    Op de benedenverdieping en verspreid door Eye belichten verschillende onderdelen de wereld van bewegend beeld. Maak kennis met de ontwikkeling van film, van vroeger tot nu. Grasduin door de unieke collectie van Eye. Leer hoe de vroegste camera’s werken. Geniet van de mooiste fragmenten. Nieuw is de animatiegalerij, waar je verschillende animatievormen en -technieken kunt bekijken.

  • Maak je eigen flipbook

    19:00 - 23:00 | permanente tentoonstelling

    Heb je de trend op TikTok voorbij zien komen? In de permanente tentoonstelling 'Wat is film?' op de benedenverdieping van Eye Filmmuseum kun je zelf een flipboekje maken. Druk op start, maak een leuke beweging en laat in de Flipbook Corner op de begane grond voor €8,50 jouw minifilm vereeuwigen.

  • Soundtrack karaoke

    21:00 - 23:00 | cinema 2

    Na het daverende succes van vorig jaar komt karaoke-collectief KINNFOLK weer een filmzaal omtoveren tot karaokeclub met een speciale focus op filmmuziek. Sommige films hebben de grootste hits voortgebracht, zoals Saturday Night Fever, Ghostbusters, Space Jam of Titanic. En sommige films hebben door hun perfecte timing bestaande nummers een nieuw leven gegeven. Denk aan Trainspotting of de films van Quentin Tarantino. Welke kies jij?

  • Workshop: maak je eigen mozaïekfilm

    19:00, 19:35, 20:10, 20:45 en 21:20 | foyer

    Maak van mozaïeksteentjes je eigen animatiefilmpje met licht, kleur en stop-motion. Bouw lichtgevende patronen, creëer pixelachtige figuurtjes en breng ze tot leven met animatie.

  • Workshop: foley (maak geluid bij film)

    19:00, 19:45, 20:30 en 21:15 | cinema 4

    Hoe klinkt vuur? Wat hoor je bij een looping-glijbaan? Word foley artist en maak met de gekste voorwerpen geluidseffecten bij een filmscène uit de film The Skeleton Dance, een korte tekenfilm van Walt Disney uit 1929.

  • Live voorstelling: LudoWic

    20:30 en 21:30 | cinema 1

    Het Trautonium is een van de eerste synthesizers, uitgevonden in 1929 in Berlijn. Het instrument klinkt zowel nostalgisch als futuristisch en is bijvoorbeeld ook gebruikt voor de score van Hitchcocks The Birds. LudoWic is een van de weinigen op de wereld die dit vergeten instrument nu nog bezit én kan bespelen. Terwijl op het cinemadoek archiefbeelden worden vertoond, vertelt hij met zijn muziek – speciaal voor deze avond voor Eye gecreëerd – een verhaal dat zowel het verleden koestert als de toekomst verbeeldt. Ga mee op reis, waarin wat we al kennen en wat we nog moeten ontdekken samenvallen.

  • Rave Till The Grave

    19:30 - 01:00 | cinema 3

    Rave in je bioscoopstoel op de esthetiek van spookachtige illusie, droomachtige hallucinatie en de versmelting van werkelijkheid en nachtmerrie. Dip jezelf tien minuten onder in een wereld van verschijnselen die zweven tussen echt en onecht, droom en werkelijkheid, leven en dood. Ervaar een staat van hallucinerende aandacht, net als bij de toverlantaarnvoorstellingen uit de 18e eeuw: schaduwen die tegelijkertijd echt en onwerkelijk zijn.

    Vlak voor middernacht is er een vertoning van VHS-film Nachtvlinder: The Deadly Act of Survival van Colin Oord & Katalin Fikkert over een jonge frontman van een pop-punkband die wordt gedwongen zijn schulden terug te betalen tijdens een schijnbaar eindeloze nacht. Aansluitend een optreden van performance duo CROCODILIA (Hamish Ford en Leo Mokkala), die beiden meewerkten aan de film.

  • Street food

    19:00 - 00:00 | restaurant

    Eye Bar & Restaurant serveert twee heerlijke night snacks om Museumnacht goed door te komen.

  • Dj's van CPT + VJ Errol Tyson

    22:00 - 02:00 | arena

    CPT (Coloured People Time) is een authentiek, rauw en vooruitstrevend collectief, opgericht door Amsterdammers van kleur, dat streeft naar gelijkheid in de elektronische muziekscene. Eenheid op de dansvloer, voor iedereen, ongeacht leeftijd, genderidentiteit of culturele achtergrond!

    Errol Tyson, beter bekend als Ezhi, is een audiovisuele artiest die filmisch materiaal en natuurlijke texturen manipuleert om zo nieuwe werelden te creëeren. Tijdens Museumnacht maakt hij live een vertolking van archiefmateriaal van Eye. Errol doet aan de Universiteit van Amsterdam onderzoek naar de rol van AI in het herdefiniëren van audiovisuele collecties.

Details

Scenes from this movie may cause fearThis movie contains scenes of violencePersons under 16 years must be accompanied by an adult
MNACHT25 Collectors Editon Still 14
MNACHT25 Collectors Editon Still 5

Op vertoon van je Museumnacht-polsbandje kun je tot en met 31 december 2025 een gratis herhaalbezoek brengen aan Eye Filmmuseum of één van de andere deelnemende musea.

NLEN
;

Huidige tentoonstelling

  • 3 april — 6 september 2026

    Eye(s) Open

    Nieuwe Perspectieven op Koloniaal Filmerfgoed

Films, talks & events

Alles

Alle dagen

Alle talen

Sorteer op