
3 Faces
Jafar Panahi / IR, 2018 / 100 min.
De beroemde Iraanse actrice Behnaz Jafari ontvangt een verontrustende video van een jong meisje dat naar de toneelschool in Teheran wil. Haar conservatieve familie in een bergdorp wil haar niet laten gaan, het meisje is teneinde raad. Panahi’s vierde speelfilm sinds zijn beroepsverbod door de Iraanse autoriteiten ging in première in de competitie van Cannes en won daar de prijs voor het beste script.

Jafari belt regisseur Panahi en weet hem over te halen naar het dorp van het meisje te rijden, in de bergen van noordwest Iran. De actrice en de regisseur worden hartelijk verwelkomd door de inwoners van het dorp. De bezoekers uit de stad ontdekken echter al snel dat eeuwenoude tradities voor de lokale bevolking minstens zo belangrijk zijn als gastvrijheid.
Het meisje dat de video stuurde, blijkt verdwenen, niemand lijk zich er druk over te maken. Is ze dood? Panahi en Jafari stuiten op een muur van stilzwijgen. In het noordwesten van Iran heerst het patriarchaat; vrouwen die hun zelfstandigheid opeisen worden niet geduld.
boycot Iraanse autoriteiten
Sinds zijn speelfilmdebuut De witte ballon (1995) in Cannes werd bekroond met de Gouden Camera geldt Jafar Panahi - met collega Abbas Kiarostami - als een van de belangrijkste onafhankelijke filmmakers in Iran. Onder meer Offside, Closed Curtains en Taxi Teheran werden bekroond op de belangrijkste internationale festivals.
Ondanks dat de meeste van zijn films in eigen land niet vertoond mogen worden en Panahi zelfs te maken kreeg met gevangenisstraffen, spreek- en uitreisverboden, blijft hij strijden voor de vrijheid van meningsuiting en belangrijke films maken. Vaak speelt hij zelf de hoofdrol in films die een mengvorm zijn van fictie en documentaire.
“...spitsvondig...suspensevol...spannend...opwindend... (De Filmkrant)
Details
Regisseur
Jafar Panahi
Productiejaar
2018
Productieland(en)
IR
Originele titel
Se rokh
Lengte
100 min.
Taal
Perzisch
Ondertiteling
NLD
Drager
DCP


Voorrang op tickets? Steun Eye en zie meer.
