
Borgman
Alex van Warmerdam / NL, BE, DK, 2013 / 112 min.
In de competitie van Cannes opgenomen thriller, waarin buitenstaander Borgman arriveert in de omheinde lanen van een villawijk. Zijn komst is het begin van een reeks verontrustende gebeurtenissen rond een arrogant, welgesteld echtpaar, hun drie kinderen en het kindermeisje. Vertoning bij de tentoonstelling rond Van Warmerdam.

In Borgman speelt de Vlaamse acteur Jan Bijvoet Camiel Borgman, een charismatische zwerver die zich opdringt aan een welvarende familie in een villawijk. Binnen mum van tijd weet hij de gezinsleden tegen elkaar op te zetten en doen moord en doodslag hun intrede. Is hij een buitenaardse demon, de belichaming van onze angsten of een onopvallende vertegenwoordiger van het Kwaad?
markies de sade
Van Warmerdam schetst een verwarrend portret van een man die andermans levens hardhandig op stelten zet. Voor zijn zwartgetinte vertelling liet de regisseur zich naar eigen zeggen inspireren door markies De Sade, die leert dat het menselijk voorstellingsvermogen “kamers kan betreden waar je nog nooit bent geweest”. Het camerawerk is van de hand van Tom Erisman, de muziek van Vincent van Warmerdam. Tot de cast behoren ook Hadewijch Minis en Pierre Bokma.
greep van het kwaad
In Cannes streed Borgman om de eer met de nieuwste films van internationale grootheden als Steven Soderbergh, Roman Polanski en de gebroeders Coen. De vakpers waardeerde Van Warmerdams nieuwste als “sluwe, ontregelende, soms hilarische thriller” (Variety) en als “een eigenzinnige studie naar de onverbiddelijke greep van het kwaad” (Hollywood Reporter).
Dit is onderdeel van
Details
Regisseur
Alex van Warmerdam
Productiejaar
2013
Productieland(en)
NL, BE, DK
Originele titel
Borgman
Lengte
112 min.
Ondertiteling
ENG
Drager
DCP
Onderdeel van
Alex van Warmerdam
Een man tilt een groot zwart ding uit een kast, er is een samengesteld meisje en er zijn schepselen in een woud. Eye brengt in de zomer van 2018 nieuw werk van Alex van Warmerdam samen in een speciaal voor het filmmuseum ontworpen tentoonstelling.



Voorrang op tickets? Steun Eye en zie meer.
