Skip to content
Eye Logo link to homepageEye Film Museum Logo, link to homepage
still Ghostlight (Kelly O'Sullivan & Alex Thompson, US 2024)

Ghostlight

Kelly O'Sullivan, Alex Thompson / US, 2024 / 116 min.

Doorleefd portret van een Amerikaanse familie waarbinnen tal van emotionele problemen moeten worden opgelost. Vader Dan raakt bij toeval verzeild in een amateurtoneelgezelschap, gaandeweg blijkt het toneel een spiegel van Dans leven offstage.  

poster Ghostlight (Kelly O'Sullivan & Alex Thompson, US 2024)

Met het opvoeden van zijn bijna onhandelbare tienerdochter en een lopende rechtszaak tegen de ex-vriendin van zijn overleden zoon Brian heeft bouwvakker Dan genoeg aan zijn hoofd. Dan is een binnenvetter; worden de problemen hem te veel barst hij uit in geweldige woedeaanvallen.

Geheel onverwacht krijgt Dan een uitnodiging om mee te doen aan de opvoering van de Shakespeare-klassieker Romeo en Julia. De stoere bouwvakker bevindt zich ineens tussen allerlei outcasts, theatrale types die graag discussie voeren over de noodzaak van ‘safe space’ en ‘intimiteitscoördinator’, begrippen die Dan moeten voorkomen als van een andere planeet.

Theater als proces

Onder leiding van de bitse ex-Broadway-actrice Rita (Dolly De Leon, de Filippijnse schoonmaakster in Triangle of Sadness) leert Dan langzaam omgaan met alles wat in hem zit opgekropt. Het proces van theater – oefenen, repeteren, binding zoeken met je collega-acteurs, worstelen met de tekst, jambische pentameters stamelen – helpt Dan de bron van zijn verdriet te openen.

Bijzonder: de rollen van Dan, dochter Daisy en echtgenote Sharon worden gespeeld door de real life family Keith Kupferer, Tara Mallen en Katherine Mallen Kupferer, allen professionele acteurs, met elkaar verbonden in een eigen theatergezelschap.

Ghostlight ging in wereldpremière tijdens het Sundance filmfestival van 2024 en won daarna diverse prijzen, waaronder de Audience Award van het filmfestival van Thessaloniki.

...ontroerend...moet gezien worden...prachtrol van Keith Kupferer...een film die doortrokken is van oprechte, doorvoelde emotie...zo volstrekt ongekunsteld en ook vaak grappig... (Het Parool)

...mooi...intiem...uiterst sympathiek...knap geschreven scenario ontrafelt die tragedie net zo effectief als dat het hoop biedt...O’Sullivan en Thompson weten echter precies hoe ze Ghostlight...moeten opbouwen...vol empathie...subtiel ...komisch...overtuigend...het voortreffelijke acteerwerk van de drie hoofdrolspelers...ronduit magistraal...Dolly de Leon als Rita...is een groot genot... (**** De Volkskrant)

...ontroerend...Er zijn niet zoveel films die in gelijke mate het hoofd en het hart beroeren. Ghostlight lukt het... bijzonder... heerlijk...opmerkelijk naturel...gracieuze drama...geestig...sterk...uitstekend... (**** Trouw)

Te zien in Eye en in landelijke bioscopen.

Dit is onderdeel van

Details

Persons under 12 years must be accompanied by an adultThis movie contains scenes of violenceScenes from this movie may cause fearThis movie contains foul language

Regisseur

Kelly O'Sullivan, Alex Thompson

Productiejaar

2024

Productieland(en)

US

Originele titel

Ghostlight

Lengte

116 min.

Taal

Engels

Ondertiteling

NLD

Drager

DCP

Onderdeel van

Previously Unreleased

Ze waren wel te zien op prominente festivals in binnen- en buitenland, maar bereikten niet de Nederlandse bioscopen. Ten onrechte, meent Eye Filmmuseum, dat ook dit jaar een bijzondere selectie films van de internationale festivals naar Nederland haalt.

Lees meer
campagnebeeld Previously Unreleased

Je moet cookies accepteren om dit te kunnen kijken.

still Ghostlight (Kelly O'Sullivan & Alex Thompson, US 2024)
still Ghostlight (Kelly O'Sullivan & Alex Thompson, US 2024)
Achteraf nog iets drinken of eten? Reserveer online voor Eye Bar & Restaurant.
Voorrang op tickets? Steun Eye en zie meer.
NLEN
;

Huidige tentoonstelling

  • 28 september 2025 — 8 februari 2026

    Tilda Swinton

    Ongoing

Films, talks & events

Alles

Alle dagen

Alle talen

Sorteer op