Skip to content
Eye Logo link to homepageEye Film Museum Logo, link to homepage
Maniac 06

Imagine - Maniac

William Lustig / US, 2018 / 88 min.

Getraumatiseerde seriemoordenaar scalpeert zijn vrouwelijke slachtoffers in zelden vertoonde, gruwelijke horrorklassieker.

Poster maniac

Frank Zito woont alleen in een klein appartement in Manhattan. ”s Nachts gaat hij eropuit om vrouwen te vermoorden. Hun scalp bevestigt hij aan etalagepoppen, waarvan hij een collectie in zijn slaapkamer heeft. Een ontmoeting met fotografe Anna verandert zijn leven. Hij wordt teruggeworpen in zijn verleden, met vergaande gevolgen.

In de remake van Franck Khalfoun (Imagine 2013) werd de getraumatiseerde Frank gespeeld door Elijah Wood. Met zijn jongensachtige gezicht was hij een wolf in schaapskleren. Heel anders is de hoofdpersoon van dit nog altijd heftige origineel. Acteur Joe Spinell, die ook meeschreef aan het verhaal, zet Frank neer als het onberekenbare kwaad, een gevaar voor anderen en zichzelf. Het Manhattan uit de jaren tachtig draagt ook bij aan de naargeestige sfeer, met zijn verwaarloosde woningen, armoedige straatverlichting en goedkope prostitutie. Een andere troefkaart is Tom Savini, die niet alleen tekende voor de extreem expliciete effecten, maar ook een klein rolletje als slachtoffer heeft.

Maniac is nog altijd een intense en diep verontrustende karakterstudie. Een zelden vertoonde slasher die zijn klassiekerstatus volledig waarmaakt.

17 april met inleiding door regisseur William Lustig

Details

Regisseur

William Lustig

Productiejaar

2018

Productieland(en)

US

Lengte

88 min.

Taal

Engels

Ondertiteling

ZONDER

Drager

DCP

Maniac 02
Maniac 04
Achteraf nog iets drinken of eten? Reserveer online voor Eye Bar & Restaurant.
Voorrang op tickets? Steun Eye en zie meer.
NLEN
;

Huidige tentoonstelling

  • 18 januari — 1 juni 2025

    Nuri Bilge Ceylan

    Inner Landscapes

Films, talks & events

Toon alles

voor alle dagen

in alle talen

Sorteer op