Midnight in Paris
Woody Allen / US, ES, 2011 / 94 min.
In Woody Allens ode aan het Parijs van de gouden jaren twintig ontmoet aspirant schrijver Gil (Owen Wilson) grootheden als Salvador Dalí, Hemingway en de Fitzgeralds. Ook met Rachel McAdams, Marion Cotillard, Kathy Bates, Adrien Brody en Carla Bruni. EYE wijdt deze zomer een retrospectief aan de films van de New Yorkse regisseur.
Schrijver van soapseries Gil (Owen Wilson) komt door een magische wending terecht in het Parijs van de jaren twintig en wordt lid van de salon van Gertrude Stein, waar hij de crème de la crème van de kunstenaars en schrijvers ontmoet. “Nostalgie is ontkenning van het pijnlijke heden,” zegt Gils snobistische gids Michael Sheen. “Gouden tijd-denken noem je dat. Het onjuiste idee dat een andere periode beter is dan die waarin je leeft.”
Allen verpakt deze boodschap in een serie geestige ontmoetingen en “oneliners die zich kunnen meten met de beste grappen uit zijn oeuvre” (Filmkrant). Openingsfilm van het Cannes Filmfestival 2011.
Dit is onderdeel van
Details
Regisseur
Woody Allen
Productiejaar
2011
Productieland(en)
US, ES
Originele titel
Midnight in Paris
Lengte
94 min.
Ondertiteling
NLD
Drager
35mm
Onderdeel van
De komedies van Woody Allen
Wat maakt Woody Allen tot een van de meest briljante komieken van de afgelopen honderd jaar? In De komedies van Woody Allen belicht Eye zijn omvangrijke oeuvre, van de zelden meer vertoonde ‘early, funny ones’ uit de vroege jaren zeventig tot zijn nieuwste film Irrational Man.
Voorrang op tickets? Steun Eye en zie meer.