Skip to content
Eye Logo link to homepageEye Film Museum Logo, link to homepage
Mg 0096

My Joy

Sergei Loznitsa / UA, DE, NL, 2010 / 126 min.

Eerste speelfilm van documentairemaker Sergei Loznitsa, sinds jaren woonachtig in Berlijn, toont de hellevaart van een jonge vrachtwagenchauffeur. Bij het vervoeren van een lading meel maakt hij kennis met het Oekraïense achterland, waar niets functioneert, de overheid corrupt is, tienermeisjes zich prostitueren en criminele bendes het leven onveilig maken. Ook de chauffeur komt er niet zonder kleerscheuren vanaf.

My joy affiche

Loznitsa”s donkere parabel over de deplorabele staat van het hedendaagse Oekraïne – waar in 2004 de Oranjerevolutie plaatsvond – was in 2010 te zien op het International Film Festival Rotterdam en het Cannes-filmfestival. De film liet een sterke indruk achter, maar riep ook weerstand op door de compromisloze schildering van een maatschappij in verval.

Het Parool vatte Loznitsa”s eigenzinnige roadmovie op als “een negatief reisadvies voor Rusland”, Duitse critici prezen de film als een “fascinerend caleidoscopisch essay”. Reden waarom de film voor een keur van internationale festivals werd geselecteerd, waaronder het New York Film Festival, São Paulo International Film Festival en het Karlovy Vary Film Festival.

Vertoning bij de première van Loznitsa”s nieuwste film A Gentle Creature (2017).

Details

Regisseur

Sergei Loznitsa

Productiejaar

2010

Productieland(en)

UA, DE, NL

Originele titel

Schastye moe

Lengte

126 min.

Taal

Russisch

Ondertiteling

NLD

Drager

35mm

Mg 0170
My joy website
Achteraf nog iets drinken of eten? Reserveer online voor Eye Bar & Restaurant.
Voorrang op tickets? Steun Eye en zie meer.
NLEN
;

Huidige tentoonstelling

  • 18 januari — 1 juni 2025

    Nuri Bilge Ceylan

    Inner Landscapes

Films, talks & events

Toon alles

voor alle dagen

in alle talen

Sorteer op