Skip to content
Eye Logo link to homepageEye Film Museum Logo, link to homepage
still Rosebush Pruning (Karim Ainouz, IT/DE/ES/GB 2026)

Rosebush Pruning

Karim Ainouz / IT, DE, ES, GB, 2026 / 95 min.

Uitbundige satire op het geïsoleerde leven van de allerrijksten. Het script werd geschreven door Efthimis Filippou, die samenwerkte met Yorgos Lanthimos. Diverse leden van een dysfunctioneel Amerikaans gezin in Catalonië ontsporen, ieder op eigen wijze. Bijrol Pamela Anderson.

poster Rosebush Pruning (Karim Ainouz, IT/DE/ES/GB 2026)

In een weelderige villa onder de Catalaanse zon wentelen de Amerikaanse broers en zussen Jack, Ed, Anna en Robert zich in hun isolement en hun geërfde fortuin. Ze negeren de eisen van hun blinde vader, zoeken liefde en erkenning bij elkaar en nestelen zich in de nieuwste designerkleding.

Wanneer Jack, de oudste broer en spil van het gezin, aankondigt dat hij bij zijn vriendin Martha gaat wonen, verkruimelen de familiebanden. Generaties lang gekoesterde leugens komen aan het licht, Ed wordt gedwongen de waarheid achter de dood van hun moeder te ontrafelen.

Rosebush Pruning is een bijtende satire over de absurditeit van het traditionele patriarchale gezin. Regisseur Karim Ainouz nam Marco Bellochio’s klassieker I pugni in tasca (1965) als inspiratiebron voor een hedendaagse vertelling over corrumperend powerkapitalisme en ingesleten, ongezonde familiestructuren.

Rosebush Pruning (met Jamie Bell, Elle Fanning en Pamela Anderson) ging in wereldpremière in de hoofdcompetitie van het filmfestival van Berlijn. Karim Aïnouz verwierf internationale erkenning met The Invisible Life of Eurídice Gusmão (winnaar Un Certain Regard-selectie, Cannes-filmfestival).

Details

Persons under 16 years must be accompanied by an adultThis movie contains scenes showing explicit sexThis movie contains foul language

Regisseur

Karim Ainouz

Productiejaar

2026

Productieland(en)

IT, DE, ES, GB

Originele titel

Rosebush Pruning

Lengte

95 min.

Taal

Engels

Ondertiteling

NLD

Drager

DCP

Je moet cookies accepteren om dit te kunnen kijken.

still Rosebush Pruning (Karim Ainouz, IT/DE/ES/GB 2026)
still Rosebush Pruning (Karim Ainouz, IT/DE/ES/GB 2026)
Achteraf nog iets drinken of eten? Reserveer online voor Eye Bar & Restaurant.
Voorrang op tickets? Steun Eye en zie meer.
NLEN
;

Aankomende tentoonstelling

  • 19 september 2026 — 31 januari 2027

    Ulrich Seidl

    Über das Leben, die Liebe und den Tod

Films, talks & events

Alles

Alle dagen

Alle talen

Sorteer op