Skip to content
Eye Logo link to homepageEye Film Museum Logo, link to homepage
Ra1 0

Russian Ark

Aleksandr Sokurov / RU, 2002 / 95 min.

In Russian Ark maakt Aleksandr Sokoerov een reis door drie eeuwen Russische (kunst)geschiedenis. In 96 minuten – opgenomen in een shot – voert hij de toeschouwer door de 33 zalen van de Hermitage in St.-Petersburg.

Russian ark movie poster 2002 1020208553 0

Aleksandr Sokoerovs Russian Ark is een cinematografische tour de force; ruim tweeduizend figuranten en acteurs repeteerden maandenlang voor de 96 minuten durende digitale opname-in-één-take, het langste shot uit de filmgeschiedenis.

In de film voeren een onzichtbare commentator (Sokoerov) en een 19e-eeuwse Franse markies de toeschouwer mee door de 33 zalen van de Hermitage, het voormalige winterpaleis van de Russische tsaren in St.-Petersburg. Terwijl de heren door de zalen wandelen en ontmoetingen hebben met historische figuren als Catherina de Grote en Tsaar Nicolaas II leveren ze spits commentaar op de Russische geschiedenis en cultuur. De twee eindigen op het laatste bal van tsaar Nicolaas II (1913).

Deze film is geprogrammeerd bij de special Virtual Reality and the Myth of Total Cinema. Een combiticket is voor 15 euro te koop via deze link.

Vertoond als onderdeel van het filmprogramma ter gelegenheid van Alejandro González Iñárritu”s baanbrekende virtual reality installatie CARNE y ARENA, gepresenteerd door het Eye Filmmuseum.

Dit is onderdeel van

Details

Regisseur

Aleksandr Sokurov

Productiejaar

2002

Productieland(en)

RU

Originele titel

Russkij kovcheg

Lengte

95 min.

Ondertiteling

NLD

Drager

35mm

Onderdeel van

Extended Reality in Eye

Virtual Reality-producties vormen een steeds belangrijker deel van de filmervaring, reden voor Eye om er aandacht aan te besteden in een apart programma, Virtual Reality in Eye. Hierin is de blik niet gericht op het oppervlak van het filmdoek maar beweeg je je virtueel driedimensionaal door een ontworpen ruimte die je aan alle kanten omringt en onderdompelt.

Lees meer
Xtended: Angels in Amsterdam in Eye
Ra2 dames
Ra3 dansend
Achteraf nog iets drinken of eten? Reserveer online voor Eye Bar & Restaurant.
Voorrang op tickets? Steun Eye en zie meer.
NLEN
;

Huidige tentoonstelling

  • 18 januari — 1 juni 2025

    Nuri Bilge Ceylan

    Inner Landscapes

Films, talks & events

Alles

Alle dagen

Alle talen

Sorteer op