
Stones Have Laws
Lonnie van Brummelen, Siebren de Haan / NL, SR, 2018 / 100 min.
Stones Have Laws neemt je mee naar het regenwoud van Suriname en het leven van de Marrongemeenschap. Zij waren intensief betrokken bij de ontwikkeling van deze bijzondere documentaire.

Stones Have Laws laat niet alleen orale overleveringen over Afrikaanse voorouderlijke tradities en ontsnappingen aan slavernij zien, maar vervlecht deze ook met nieuwe rituelen. De documentaire toont ook hoe industrieën die de regio ontbossen door grootschalige houtkap en mijnbouw, de krachtige banden van de gemeenschap met het land in gevaar brengen.
In geënsceneerde situaties, midden in het bos, langs de rivier of rond een kampvuur, vertellen dorpsoudsten en jonge mannen en vrouwen over de door geesten bezielde natuur en de geschiedenis van hun volk.
collectief script
De Nederlandse kunstenaars Lonnie van Brummelen en Siebren de Haan, en de Surinaamse theatermaker Tolin Erwin Alexander hebben de Marrongemeenschap intensief betrokken bij de ontwikkeling van dit bijzondere project. Deze kwam tot stand door een experimenteel proces van collectief script-maken en performance. Het resultaat is een unieke filmische vorm die voorouderlijke tradities vermengt met nieuwe vormen van filmmaken, waarin documentaire, poëzie en theater samenkomen.
Details
Regisseur
Lonnie van Brummelen, Siebren de Haan
Productiejaar
2018
Productieland(en)
NL, SR
Originele titel
Stones Have Laws
Lengte
100 min.
Taal
Saramaccaans, Ndyuka
Drager
DCP
Toegankelijkheid


Voorrang op tickets? Steun Eye en zie meer.