Skip to content
Eye Logo link to homepageEye Film Museum Logo, link to homepage
IDFA 2026 The Black Box is Orange 1

The Black Box Is Orange

Yuula Benivolski / CA, 2026 / 89 min.

Ooit heette het Israëlische dorp Shlomi Al-Bassa en was het Palestijns. Met persoonlijk archiefmateriaal en warme 16mm-beelden maakt regisseur Yuula Benivolski een studie van herinnering en geweld in het dorp waar ze opgroeide.

poster IDFA 2026

Het Israëlische dorp Shlomi is gebouwd op de plek waar ooit het Palestijnse Al-Bassa lag. Vanaf de Nakba in 1948 werden de Palestijnen uit het dorp vlak bij de Libanese grens verdreven. Burgers van de net gestichte staat Israël werden er gevestigd. Dat wat aan de vorige bewoners herinnerde moest worden vernietigd, alle Palestijnse archieven inbegrepen.

Regisseur Yuula Benivolski groeide op in Shlomi. Ze probeert de geschiedenis van haar dorp te ontrafelen, maar hoe doe je dat wanneer er nog zo weinig te vinden is? Wanneer men de geschiedenis probeert uit te wissen en te herschrijven?

Aan de hand van persoonlijk archiefmateriaal en warme 16mm-beelden maakt Benivolski een fascinerende studie van de herinnering. In tien eclectische, soms associatieve maar telkens visueel overtuigende hoofdstukken weeft ze de geschiedenis van het dorp aan elkaar, van voor de Tweede Wereldoorlog, de nakba en de Eerste Golfoorlog, tot het heden. Door in te zoomen op op het eerste gezicht onbeduidende verschijningen, zoals een verlaten treintunnel die Palestina met Libanon verbindt, vertelt Benivolski een indrukwekkende, gewelddadige geschiedenis.

Dit is onderdeel van

Details

Regisseur

Yuula Benivolski

Productiejaar

2026

Productieland(en)

CA

Lengte

89 min.

Taal

Engels, Arabisch, Hebreeuws

Ondertiteling

ZONDER

Drager

DCP

Onderdeel van

IDFA 2026

Het International Documentary Film Festival Amsterdam (IDFA) brengt ook dit jaar weer van 12 tot en met 22 november een indrukwekkende selectie van ’s werelds beste documentaires naar Eye.

Lees meer
campagnebeeld IDFA 2026
IDFA 2026 The Black Box is Orange 2
IDFA 2026 The Black Box is Orange 3
Achteraf nog iets drinken of eten? Reserveer online voor Eye Bar & Restaurant.
Voorrang op tickets? Steun Eye en zie meer.
NLEN
;

Huidige tentoonstelling

  • 19 september 2026 — 31 januari 2027

    Ulrich Seidl

    Über das Leben, die Liebe und den Tod

Films, talks & events

Alles

Alle dagen

Alle talen

Sorteer op