
The Other Way Around
Jonás Trueba / ES, FR, 2024 / 114 min.
Origineel is het: na vijftien jaar huwelijk de scheiding vieren met een feest. Jonás Trueba’s vertelling over het scheidende Madrileense stel Ale en Alex is een vernuftige, lichtvoetige ode aan de perfecte break-up en won de prijs voor Beste Europese Film in Cannes.

Ze hebben al bijna vijftien jaar een stabiel huwelijk, filmmaker Ale en Alex, de acteur die in veel van haar films de hoofdrol speelt. Maar toch lijkt de rek eruit, is de nieuwsgierigheid naar elkaar verdwenen en wordt het tijd dat de wegen zich scheiden en de twee ieder een eigen leven opbouwen.
Tot zover niets nieuws onder de zon, met dit verschil: Ale herinnert zich een uitspraak van haar vader. Die was van mening dat een break-up tussen langgeliefden evenveel aandacht verdient als een huwelijk – waarom de scheiding niet vieren ten overstaan van familie, vrienden en bekenden, om elkaars nieuwe levens in te luiden?
Terwijl Ale en Alex zich harmonieus op de voorbereidingen storten kijkt de omgeving ietwat onthutst toe. Is dit wel een goed idee? Zijn niet alle scheidingen pijnlijk, ook al verlopen ze ogenschijnlijk zonder al te grote kleerscheuren?
Reden voor feest
Regisseur Jonás Trueba vond inspiratie voor zijn lichtvoetig-intelligente verhandeling over hedendaagse liefde in een uitspraak van zijn vader, de filmregisseur Fernando Trueba (Chico & Rita, Belle Epoque), die in de film ook de vader speelt van filmmaker Ale. Trueba sr. was zelfs van mening dat een scheiding meer reden voor feest was dan een huwelijk.
Jonás Trueba geldt als specialist in geestige, luchtige en toch tot nadenken stemmende films over romantiek in de 21ste eeuw. La virgen de agosto (2021) werd genomineerd voor een César (Beste buitenlandse film) en zijn documentaire Who’s Stopping Us – portret van een stel Madrileense jongeren – won meerdere prijzen op het filmfestival van San Sebastián en een Goya (Beste Spaanse documentaire).
The Other Way Around ging in première in Cannes (Quinzaine des Cinéastes) en won de prijs voor Beste Europese Film.
Details
Regisseur
Jonás Trueba
Productiejaar
2024
Productieland(en)
ES, FR
Originele titel
Volveréis
Lengte
114 min.
Taal
Spaans, Engels
Ondertiteling
NLD of ENG
Drager
DCP
Je moet cookies accepteren om dit te kunnen kijken.


Achteraf nog iets drinken of eten? Reserveer online voor Eye Bar & Restaurant.
Voorrang op tickets? Steun Eye en zie meer.
Voorrang op tickets? Steun Eye en zie meer.
NLEN