Aan het einde van de dag bekronen de Cherry Pickers, een groep van studenten van de deelnemende academies, het best samengestelde programma, het urgentste werk, het verrassendste werk met een Cherry en kennen ze ook een Wild Cherry toe. De Cherries zijn ontworpen en geprint door kunstenaar Tibor Dieters.
Festival
ResearchLabs 2022
Eye geeft een podium aan de nieuwste generatie filmmakers en curatoren
12 februari 2022
De Eye ResearchLabs van Eye on Art bieden ruimte aan een nieuwe generatie curatoren en kunstenaars om hun vaardigheden verder te ontwikkelen. Studenten van verschillende kunstacademies en universiteiten wordt gevraagd een programma samen te stellen met eigen werk en films (waaronder remixes) uit de collectie van Eye. De ResearchLabs volgen geen strikt format en zijn vaak een culturele cross-over tussen film en andere kunstvormen.
In 2012 bescheiden begonnen en inmiddels uitgegroeid tot een jaarlijks eendagsfestival: Eye ResearchLabs viert zijn tienjarig bestaan.
Academies die deelnemen aan de ResearchLabs zijn: het Sandberg Instituut, de Gerrit Rietveld Academie, de Universiteit Leiden, de Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten, de Universiteit van Amsterdam, het Piet Zwart Instituut, de VR Academy en het Master Institute of Visual Cultures.
Winnaars 2022
Tijdens de feestelijke tiende editie op 12 februari zijn de beste, urgentste en verrassendste werken bekroond door de Cherry Pickers, een groep studenten van de deelnemende academies.
Programma
Eye on Art
Eye on Art is een programmareeks op het raakvlak van film en andere kunsten. Eye on Art sluit aan bij de actualiteit, met voorstellingen rond hedendaagse kunstenaars en programma’s bij belangrijke tentoonstellingen, manifestaties en Eye-activiteiten.
Steun Eye en zie meer. Word vriend van de Eye Society.