
Films, Talks & Events
Sweet 16
De magie van 100 jaar 16mm-film
21 november — 6 december 2023

Met de handzame 16mm-camera kon je de straat op en improviseren. Filmmaken werd zo toegankelijker voor documentairemakers en kunstenaars.
Eye Filmmuseum viert in het programma Sweet 16 het 100-jarige bestaan van het revolutionaire 16mm-filmformaat.

Te zien zijn onder andere spaghettiwesterns op 16mm, klassiekers van Ed van der Elsken en Johan van der Keuken en de experimentele queerfilms van Kenneth Anger. Speciale gast is Christopher Harris. Van 21 t/m 27 november staat de snorrende 16mm-projector zelfs in de zaal – dichter bij de schoonheid van de grove korrel kun je niet komen.


still uit Een fotograaf filmt Amsterdam (Ed van der Elsken, NL 1982)
Eye Film Player
Op de Eye Film Player zijn een groot aantal films te bekijken die op 16mm zijn gedraaid, waaronder klassiekers van Johan van der Keuken en Louis van Gasteren.

Films, talks & events


Achteraf nog iets drinken of eten? Reserveer online.
Steun Eye en zie meer. Word Vriend van de Eye Society.