
Alice in den Städten
Wim Wenders / DE, 1974 / 110 min.
Een Duitse journalist krijgt op een vliegveld het verzoek zich te ontfermen over een klein meisje, Alice. Sleutelfilm uit Wenders’ oeuvre, eerste deel van zijn roadmovietrilogie, met imposant zwartwit camerawerk van Robby Müller, aan wie EYE deze zomer een tentoonstelling wijdt.

Journalist Philipp Winter (Rüdiger Vogler) die een reportage over de Verenigde Staten maakt, komt vast te zitten tijdens een vliegtuigstaking. Een jonge moeder (Lisa Kreuzer) vraagt hem haar dochtertje Alice, mee te nemen. Op zoek naar Alices grootmoeder – wier naam Alice zich niet kan herinneren – reizen de twee door het Roergebied, Duitslands industriële hartland. De enige aanwijzing is een foto van oma's voordeur zonder huisnummer; fraai spel van Rüdiger Vogler en het meisje, Yella Rottländer.
Met deze productie – zijn vierde lange speelfilm – ontdekte Wenders het genre van de roadmovie, dat hij vervolgde met Falsche Bewegung en Im Lauf der Zeit. Müller draaide de film op 16mm en in zwart-wit.
Vertoning van de digitaal gerestaureerde kopie.
Dit is onderdeel van
Details
Regisseur
Wim Wenders
Productiejaar
1974
Productieland(en)
DE
Originele titel
Alice in den Städten
Lengte
110 min.
Ondertiteling
ENG of NLD
Drager
35mm, DCP - encrypted
Onderdeel van
Robby Müller
Eye presenteerde in de zomer van 2016 een grote tentoonstelling over Nederlands beroemdste 'director of photography' Robby Müller.



Voorrang op tickets? Steun Eye en zie meer.