Skip to content
Eye Logo link to homepageEye Film Museum Logo, link to homepage
Dancer in the Dark

Dancer in the dark

Lars von Trier / DK, DE, NL, US, GB, FR, SE, FI, IS, NO, 2000 / 140 min.

Lars von Trier durfde het aan om met popster Björk in zee te gaan. Musicals zijn de geheime liefde van Selma (Björk), die met haar zoontje in Amerika haar geluk beproeft. Cameraman Robby Müller – EYE wijdt een tentoonstelling aan hem – gebruikte maar liefs 100 digitale camera’s.

poster Dancer in the Dark

Melodramatische musical over de Tsjechische immigrant en alleenstaande moeder Selma (Björk) die samen met haar Franse collega Kathy (Catherine Deneuve) werkt in een grauwe plaatstaalfabriek op het dito Amerikaanse platteland.

Selma krijgt het steeds moeilijker vanwege haar slechte ogen. Kathy helpt de zwaar bebrilde ongelukkige. Om aan de naargeestigheid van haar wankele bestaan te ontkomen vlucht Selma in - contrasterend bont gefilmde - muziek- en dansnummers, maar die bieden weinig soelaas in de hartverscheurende tragedie die haar te wachten staat.

Vertoning van de 35mm-kopie (EYE-collectie).

Dit is onderdeel van

Details

Regisseur

Lars von Trier

Productiejaar

2000

Productieland(en)

DK, DE, NL, US, GB, FR, SE, FI, IS, NO

Originele titel

Dancer in the dark

Lengte

140 min.

Ondertiteling

NLD

Drager

35mm

Onderdeel van

Robby Müller

Eye presenteerde in de zomer van 2016 een grote tentoonstelling over Nederlands beroemdste 'director of photography' Robby Müller.

Lees meer
campagnebeeld Master of Light - Robby Müller, still uit Paris, Texas
Dancer in the Dark
Dancer in the Dark
Achteraf nog iets drinken of eten? Reserveer online voor Eye Bar & Restaurant.
Voorrang op tickets? Steun Eye en zie meer.
NLEN
;

Huidige tentoonstelling

  • 18 januari — 1 juni 2025

    Nuri Bilge Ceylan

    Inner Landscapes

Films, talks & events

Toon alles

voor alle dagen

in alle talen

Sorteer op