
De bunker
In memoriam Gerard Soeteman: De bunker
Reconstructie van langdurige ontsnappingspoging van verzetsman Gerrit Kleinveld (Thom Hoffman) uit het Amersfoortse cellencomplex De Bunker. Regiedebuut van Paul Verhoevens scenarioschrijver Gerard Soeteman, die dit jaar overleed.

Verzetsman van het eerste uur Gerrit Kleinveld wordt na een overval op een kantoor voor distributiebonnen in Joure in 1942 gearresteerd door de SD en opgesloten in De Bunker, een cellencomplex in het concentratiekamp Amersfoort. Op minimalistische wijze verfilmde Gerard Soeteman de ongelooflijke ontsnapping van Kleinveld uit het zwaar bewaakte cellenblok, gebruikmakend van een verbogen soeplepel, een kiezelsteen, lapjes stof, de buizen van zijn bed en een stuk zeep. Op de korte proloog na speelt de film zich geheel af binnen het prikkeldraad van het kamp.
Ook met Huub van der Lubbe, Jack Wouterse, Dolf de Vries, Geert Lageveen, Johanna ter Steege, Rik van Uffelen, Cas Enklaar en Olivier Tuinier.
Vertoning op 35mm uit de Eye-collectie
In memoriam
Eye eert deze zomer ook het werk van scenarioschrijver en regisseur Gerard Soeteman (1936-2025), scenarioschrijver van Turks Fruit, Soldaat van Oranje, Max Havelaar en De aanslag, met in september voorstellingen van Flesh+Blood (1985) en De Bunker (1992), Soetemans eerste eigen regie.
Dit is onderdeel van
Details
Regisseur
Gerard Soeteman
Productiejaar
1992
Lengte
113 min.
Productieland(en)
NL
Taal
Nederlands
Onderdeel van
Eye Classics
Klassiekers te over in de Eye-collectie. En we vertonen ze regelmatig, in allerlei programma’s. Met Eye Classics haalt Eye de filmgeschiedenis nog dichterbij. Wekelijks draaien we drie klassiekers uit de collectie onder één herkenbare noemer: Eye Classics.

Achteraf nog iets drinken of eten? Reserveer online voor Eye Bar & Restaurant.
Voorrang op tickets? Steun Eye en zie meer.
Voorrang op tickets? Steun Eye en zie meer.
NLEN
