
University of Amsterdam: A Cinematic Voyage through Gender Expressions
In haar baanbrekende boek Gender Trouble (1990) introduceerde filosofe Judith Butler het concept performativiteit om de sociaal geconstrueerde classificatie van gender te beschrijven. Volgens haar geven wij allen een voorstelling van ons gender, ongeacht of onze ‘voorstelling’ genderconform is of niet.

Met het concept ‘performativiteit’ als uitgangspunt is dit programma bedoeld als een uitgebreide presentatie van uiteenlopende fictie- en non-fictiefilms – van het tijdperk van de stomme film tot nu, en van Italië tot Brazilië – waarin genderperformance aan bod komt op het niveau van de verhaallijn (tekstueel) en/of op het niveau van de vertelling (acteren). Onze selecties zijn verre van uitputtend, maar laten wel zien dat de politiek van representatie niet statisch is en verschillende politieke, sociale en culturele contexten weerspiegelt.
Dit is onderdeel van
Details
Productiejaar
2021
Lengte
60 min.
Voertaal
Engels
Onderdeel van
ResearchLabs 2022
In 2012 bescheiden begonnen en inmiddels uitgegroeid tot een jaarlijks eendagsfestival: Eye ResearchLabs viert zijn tienjarig bestaan.

Achteraf nog iets drinken of eten? Reserveer online voor Eye Bar & Restaurant.
Voorrang op tickets? Steun Eye en zie meer.
Voorrang op tickets? Steun Eye en zie meer.
NLEN
