Skip to content
Eye Logo link to homepageEye Film Museum Logo, link to homepage
still The Miracle Basket (Abner Preis, 2021)

Who Are You? Blok D

NL, 2025 / 30 min.

Kunstenaar Abner Preis laat een opa zijn kleinkind uitleggen wat de consumptiemaatschappij betekent voor onze planeet (The Miracle Basket), en in Last Grain of Sand ervaar je het belang van de grondstof zand voor de mensheid (studio Post Neon).

poster Who Are You VR

Daal af in de krochten van de consumptiemaatschappij (The Miracle Basket) en ervaar het belang van zand als grondstof (Last Grain of Sand).

Programma

  • still The Miracle Basket (Abner Preis, 2021)

    The Miracle Basket (Abner Preis, 2023, 13’)

    In vrolijke kleuren, in de stijl van een pop-upboek laat Abner Preis je een opa ontmoeten die zijn kleinkind vertelt over de consumptiemaatschappij, waardoor onze wereld verandert van een paradijselijke jungle in een apocalyptisch landschap. Een VR-ervaring die verbanden legt tussen milieuproblemen en politieke opstanden en waarin vergissingen leiden tot veranderingen.

  • still Last Grain of Sand (Post Neon, 2022)

    Last Grain of Sand (studio Post Neon, 2022, 11’)

    Van de uitvinding van beton tot microchips op nanoschaal, allerlei soorten zand zijn essentieel geworden voor het grootste deel van ons dagelijks leven en onze omgeving. In deze meeslepende ervaring vervormen ruimte en tijd, terwijl de stem van geoloog Michael Welland de geschiedenis en de toekomst van onze relatie met zand vertelt.

12 t/m 25 april, met tijdslots van 30 minuten van 13:15 tot 19:45. Zorg s.v.p. dat je op tijd komt.

Details

Persons under 12 years must be accompanied by an adult

Productiejaar

2025

Productieland(en)

NL

Lengte

30 min.

Taal

Engels

Onderdeel van

Who Are You?

Acht baanbrekende Extended Reality-producties van Nederlandse makers zijn in Eye te zien. De selectie van festivalhits benadrukt de hoge internationale waardering van Nederlandse XR-kunstenaars.

Lees meer
campagnebeeld Who Are You – Dutch Extended Reality
still Last Grain of Sand (Post Neon, 2022)
still The Miracle Basket (Abner Preis, 2021)

Mede mogelijk gemaakt door

logo Stimuleringsfonds creatieve industrie
logo Nu:Reality
Achteraf nog iets drinken of eten? Reserveer online voor Eye Bar & Restaurant.
Voorrang op tickets? Steun Eye en zie meer.
NLEN
;

Huidige tentoonstelling

  • 18 januari — 1 juni 2025

    Nuri Bilge Ceylan

    Inner Landscapes

Films, talks & events

Alles

Alle dagen

Alle talen

Sorteer op