distributie

Eye verhuurt films uit de collectie aan Nederlandse bioscopen, van vroeg tot hedendaags, van klassiekers tot korte experimentele producties.

Eye verhuurt films uit alle genres aan Nederlandse bioscopen. De Eye-distributiecollectie wordt voortdurend vernieuwd. Nieuwe aanwinsten zijn er vooral op het gebied van digitaal gerestaureerde klassiekers en korte (experimentele) producties.

Denk aan de films van Ozu, Tati, Tarkovski en Tsai Ming-liang, herontdekte vroege meesterwerken of films van nieuwe experimentele makers die verrassen door onderwerpskeuze of vorm. De aankopen vanaf 2012 zijn voornamelijk op DCP beschikbaar.

  • De jeugd van Ivan (Ivan's Childhood) (Andrej Tarkovski, SU 1962)

  • La dentellière (Claude Goretta, 1977)

  • Maurice (James Ivory, 1987)

  • Vive l'amour (Tsai Ming-liang, 1994)

  • Stalker (Andrej Tarkovski, 1979)

korte film poule

Voor distributie van de korte film is de Korte Film Poule gestart. Theaters kunnen in de vorm van een abonnement onbeperkt korte films boeken.

suggesties voor retrospectief of cursus

thematisch

Filmgeschiedenis

  • Dawson City: Frozen Time (Bill Morrison, US 2016)
  • The Green Fog (Guy Maddin, CA 2017) + Accidence (Guy Maddin, CA 2018)
  • Hitchcock/Truffaut (Kent Jones, FR/US 2015)

Literatuur

  • Als twee druppels water (Fons Rademakers, NL 1963)
  • La cérémonie (Claude Chabrol, 1995) [beschikbaar tot 14 oktober 2019, daarna via Cinemien]
  • La dentellière (Claude Goretta, 1977)
  • Dovlatov (Aleksei German Jr., RU/PL/RS 2018)
  • Heat and Dust (James Ivory, GB 1983)
  • Howards End (James Ivory, GB 1992)
  • João en het mes (George Sluizer, NL 1972)
  • Maurice (James Ivory, GB 1987)
  • La pianiste (Michael Haneke, 2001) [beschikbaar tot 14 oktober 2019, daarna via Cinemien]
  • Solaris (Andrej Tarkovski, SU 1972) 
  • Stalker (Andrej Tarkovski, SU 1979)
  • Les valseuses (Bertrand Blier, 1974)

Coming of age

  • Fanny & Alexander (Ingmar Bergman, SE 1982)
  • De jeugd van Ivan (Ivan's Childhood) (Andrej Tarkovski, SU 1962)
  • My Skinny Sister (Sanna Lenken, SE 2015)
  • Paradies: Hoffnung (Ulrich Seidl, AT/FR/DE 2013)
  • Park (Previously Unreleased) (Sofia Exarchou, GR/PL 2016)
  • Play (Ruben Östlund, SE 2011)
  • Postcards from the Zoo (Edwin, SE/DE/ID 2012)
  • Tarde para morir joven (Domingo Sotomayor, CL/BR/AR/NL/QA 2018)
  • Y’aura t’il de la neige à Noël? (Sandrine Veysset, FR 1996)

Documentaire

  • Dawson City: Frozen Time (Bill Morrison, US 2016)
  • El sicario, Room 164 (Gianfranco Rosi, FR/US 2010)
  • Hitchcock/Truffaut (Kent Jones, FR/US 2015)
  • Homo sapiens (Nikolaus Geyrhalter, AT 2016)
  • Infinite Football (Corneliu Porumboiu, RO 2018)
  • The Other Side (Roberto Minervini, FR/IT 2015)
  • What You Gonna Do When the World's on Fire? (Roberto Minervini, US 2018)

Previously Unreleased

  • Body (Małgorzata Szumowska, PL 2015)
  • Con el viento (Meritxell Colell, ES/AR/FR 2018)
  • Dawson City: Frozen Time (Bill Morrison, US 2016)
  • Dovlatov (Aleksei German Jr., RU/PL/RS 2018)
  • The Green Fog (Guy Maddin, CA 2017, 62’) + Accidence (Guy Maddin, CA 2018)
  • Hot Country, Cold Winter (David Safarian, AM 2016)
  • Infinite Football (Corneliu Porumboiu, RO 2018)
  • Long Day's Journey into Night (3D) (Bi Gan, CN 2018)
  • Park (Sofia Exarchou, GR/PL 2016)
  • Rey (Niles Atallah, CL/FR 2017)
  • Takara: La nuit où j’ai nagé (Kohei Igarashi en Damien Manivel, JP/FR 2017)
  • Tarde para morir joven (Domingo Sotomayor, CL/BR/AR/NL/QA 2018)
  • What You Gonna Do When the World's on Fire? (Roberto Minervini, US 2018)
filmmakers en acteurs

Films van Hou Hsiao-hsien

  • A Time to Live, a Time to Die (Tong nien wan shi) (Hou Hsiao-hsien, TW 1985)
  • Dust in the Wind (Lian lian fen chen) (Hou Hsiao-hsien, TW 1986)

Films met Isabelle Huppert

  • Les valseuses (Bertrand Blier, 1974)
  • La dentellière (Claude Goretta, 1977)
  • La cérémonie (Claude Chabrol, 1995) [beschikbaar tot 14 oktober 2019, daarna via Cinemien]
  • La pianiste (Michael Haneke, 2001) [beschikbaar tot 14 oktober 2019, daarna via Cinemien]

Films van James Ivory

  • Shakespeare-Wallah (James Ivory, GB 1965)
  • Autobiography of a Princess (James Ivory, GB 1975)
  • Heat and Dust (James Ivory, GB 1983)
  • Maurice (James Ivory, GB 1987)
  • Howards End (James Ivory, GB 1992)

Films van David Lynch

  • The Elephant Man (David Lynch, US/UK 1980)
  • Lost Highway (David Lynch, US 1997)
  • Mulholland Drive (David Lynch, US 2001)

Films van Roberto Minervini

  • The Other Side (Roberto Minervini, FR/IT 2015)
  • Stop the Pounding Heart (Roberto Minervini, US/IT/BE 2013)
  • What You Gonna Do When the World's on Fire? (Roberto Minervini, US 2018, 123’)

Films van Yasujirō Ozu

  • Late Spring (Banshun) (Yasujirō Ozu, JP 1949)
  • Early Summer (Bakushū) (Yasujirō Ozu, JP 1951)
  • Tokyo Story (Tokyo monogatari) (Yasujirō Ozu, JP 1953)
  • Equinox Flower (Higan-Bana) (Yasujirō Ozu, JP 1958)
  • Good Morning (Ohayo) (Yasujirō Ozu, JP 1959)
  • Late Autumn (Akibiyori) (Yasujirō Ozu, JP 1960)
  • An Autumn Afternoon (Samma no aji) (Yasujirō Ozu, JP 1962)

Films van Ulrich Seidl

  • Paradies-trilogie (Ulrich Seidl, AT/FR/DE 2013): Paradies Liebe, -Glaube en -Hoffnung
  • Im Keller (Ulrich Seidl, AT 2014)
  • Safari (Ulrich Seidl, AT 2016)

Films van Andrej Tarkovski

  • Andrej Roebljov (Andrei Rublev) (Andrej Tarkovski, SU 1966) 
  • De jeugd van Ivan (Ivan's Childhood) (Andrej Tarkovski, SU 1962) 
  • Solaris (Andrej Tarkovski, SU 1972) 
  • De spiegel (The Mirror) (Andrej Tarkovski, SU 1975)
  • Het offer (The Sacrifice) (Andrej Tarkovski, SE/GB/FR 1986) 
  • Stalker (Andrej Tarkovski, SU 1979)

Films van Jacques Tati

  • Jour de fête (Jacques Tati, FR 1949)
  • Les vacances de Monsieur Hulot (Jacques Tati, FR 1951)
  • Mon oncle (Jacques Tati, FR 1956)
  • Playtime (Jacques Tati, FR 1967)
  • Trafic (Jacques Tati, FR 1971)
  • Parade (Jacques Tati, FR 1974)

Films van Tsai Ming-liang

  • Rebels of the Neon God  (Tsai Ming-Liang, TW 1992)
  • Vive L’Amour (Tsai Ming-Liang, TW 1994)
  • The River (Tsai Ming-Liang, TW 1997)
per land / taal

Nederland

  • Als twee druppels water (Fons Rademakers, NL 1963)
  • Fietsen naar de maan (Jef van der Heijden, NL 1963)
  • João en het mes (George Sluizer, NL 1972)
  • Obsessions (Pim de la Parra, NL/DE 1969) + voorfilm Joop (Pim de la Parra, NL 1969, 10')
  • Wan Pipel (Pim de la Parra, NL/SR 1976)
  • Wilde mossels (Erik de Bruyn, NL 2000)

Groot-Brittannië

  • → Films van James Ivory
  • Berberian Sound Studio (Peter Strickland, GB 2012)

Italië

  • La dolce vita (Federico Fellini, IT 1960)
  • Otto e mezzo (Federico Fellini, IT 1963)
  • La Meglio Gioventù (Marco Tullio Giordana, IT 2003)

Rusland / Sovjet-Unie

  • → Films van Andrej Tarkovski
  • Dovlatov (Aleksei German Jr., RU/PL/RS 2018)
  • Kom en zie (Idi i smotri) (Elem Klimov, SU 1985)
  • The Major (Joerik Bykov, RU 2013)
  • The Return (Andrey Zvyagintsev, RU 2003)

Roemenië

  • Infinite Football (Corneliu Porumboiu, RO 2018)
  • The Treasure (Corneliu Porumboiu, RO 2015)

Zweden

  • A Pigeon Sat on a Branch (Roy Andersson, SE 2015)
  • Fanny & Alexander (Ingmar Bergman, SE 1982)
  • My Skinny Sister (Sanna Lenken, SE 2015)
  • Play (Ruben Östlund, SE 2011)
  • Turist (Ruben Östlund, SE 2015)

Franstalig

  • → Films van Jacques Tati, films met Isabelle Huppert
  • Alléluia (Fabrice Du Welz, BE/FR 2014)
  • Les enfants du paradis (Marcel Carné, FR 1945)
  • Hiroshima mon amour (Alain Resnais, FR/JP 1959)
  • Le mépris (Jean-Luc Godard, FR 1963)
  • La piscine (Jacques Deray, FR 1968)
  • Les uns et les autres (Claude Lelouch, FR 1981)
  • Vivre sa vie (Jean-Luc Godard, FR 1962)
  • Y’aura t’il de la neige à Noël? (Sandrine Veysset, FR 1996)

Duitstalig

  • → Films van Ulrich Seidl
  • Amour Fou (Jessica Hausner, DE 2015)
  • Heimat: Eine deutsche Chronik (Heimat 1) - hoofdstuk 1 - 7 (1919-1982)

Spaanstalig

  • Aita (Jose Maria de Orbe, ES 2010)
  • Aquí y allá (Antonio Méndez Esparza, MX 2012)
  • El sicario, Room 164 (Gianfranco Rosi, FR/US 2010)
  • Con el viento (Meritxell Colell, ES/AR/FR 2018)
  • La Helada Negra (Maximiliano Schonfeld, AR 2015)
  • Histórias, que só existem quando lembradas (Julia Murat, FR/AR/BR 2011)
  • Neighbouring Sounds (Kleber Mendonça Filho, BR 2012)
  • Rey (Niles Atallah, Chili, FR 2017)
  • Tarde para morir joven (Domingo Sotomayor, CL/BR/AR/NL/QA 2018)
  • Una noche sin luna (Germán Tejeira, UY 2014)
  • La última tierra (Pablo Lamar, PY 2016)

Azië

  • → Films van Yasujirō Ozu, Hou Hsiao-hsien en Tsai Ming-liang
  • Hiroshima mon amour (Alain Resnais, FR/JP 1959)
  • Long Day's Journey into Night (3D) (Bi Gan, CN 2018)
  • Postcards from the Zoo (Edwin, CH/DE/ID 2012)
  • Takara: La nuit où j’ai nagé (Kohei Igarashi en Damien Manivel, JP/FR 2017)

Noord-Amerika

  • → Films van David Lynch, Roberto Minervini
  • The Green Fog (Guy Maddin, CA 2017) + Accidence (Guy Maddin, CA 2018)

Hieronder is de DCP-catalogus met het recente aanbod te downloaden. Neem voor boekingen contact op met Gonda Raben.

contact distributie

Gonda Raben
Klassiekers, Korte Film Poule en speciale programma's
e-mail
020-5891 425

Edith van der Heijde
Experimenteel, Korte Film Poule
e-mail
020-5891 446

blijf op de hoogte met onze collectienieuwsbrief

  • Long Day's Journey into Night (3D) (Bi Gan, 2018)

  • Vivre sa vie (Jean-Luc Godard, 1962)

  • Con el viento (Meritxell Colell, 2018)

  • Otto e mezzo (Federico Fellini, 1963)